کد خبر: ۲۱۲۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - 09 September 2023
بزرگترین بانک روسیه اعلام کرد که بزرگترین وام‌دهنده روسیه، اسبر (Sber)، خدمات جدیدی به مشتریان خود ارائه می‌دهد و امکان انتقال پول به ایران را برای آنان فراهم کرده است.

بزرگترین بانک روسیه سرویس جدید خود را در ایران راه‌اندازی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، بزرگترین بانک روسیه اعلام کرد که بزرگترین وام‌دهنده روسیه، اسبر (Sber)، خدمات جدیدی به مشتریان خود ارائه می‌دهد و امکان انتقال پول به ایران را برای آنان فراهم کرده است.

به گفته بانک، این سرویس هم برای افراد و هم برای مشاغل با استفاده از حساب‌های اسبر در دسترس است.

در بیانیه اسبر بانک آمده است که سرویس انتقال پول به ایران برای ما جدید است و تقاضا برای آن هنوز ارزیابی نشده و در درجه اول برای گردشگران طراحی شده است.

به گفته اسبر، حواله روبلی با کمیسیون استاندارد تراکنش های بین‌المللی یک درصد به بانک پاسارگاد ایرانیان ارسال می‌شود.

دسامبر گذشته، دومین بانک بزرگ روسیه وی تی بی (VTB) سرویس مشابهی در ایران راه‌اندازی کرد و بعدها در ماه مه، شعبه‌ای در ایران افتتاح کرد.

وی تی بی، اولین وام‌دهنده روسی است که خدمات بانکی در جمهوری اسلامی ارائه می‌کند.

مسکو و تهران روابط خود را در مواجهه با تحریم‌های اقتصادی غرب تقویت کرده‌اند و بر اساس داده‌های رسمی، در سال ۲۰۲۲، ارزش کالاها و خدمات مبادله شده بین دو کشور ۱۵ درصد افزایش یافت و به ۴.۶ میلیارد دلار رسید.

هر دو کشور در بسیاری از زمینه‌های همکاری، ازجمله سفر، افزایش را تجربه کرده‌اند و بر اساس داده‌های گمرک، تعداد روس‌هایی که وارد ایران شده‌اند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۱۹ تقریبا چهار برابر شده است.

نگار کریمی
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: