کد خبر: ۲۱۲۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - 07 September 2023
مایکروسافت اعلام کرد هک شدن حساب مقامات ارشد وزارتخانه های خارجه و بازرگانی آمریکا، ناشی از هک شدن حساب سازمانی مهندس این شرکت بود.

مایکروسافت اعلام کرد هک شدن حساب مقامات ارشد وزارتخانه های خارجه و بازرگانی آمریکا، ناشی از هک شدن حساب سازمانی مهندس این شرکت بود.

به گزارش ایسنا، مایکروسافت اعلام کرد یک گروه هک که خود را طوفان ۰۵۵۸ می نامد، به حساب مهندس این شرکت رخنه کرد و این گروه ظاهرا صدها هزار ایمیل مقامات ارشد آمریکایی از جمله جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، نیکلاس برنز، سفیر آمریکا در چین و دانیل کریتن برینک، معاون امور شرق آسیای وزیر خارجه را به سرقت برده اند.

مایکروسافت در پست وبلاگی در روز چهارشنبه به سوالات بی پاسخ درباره این واقعه پاسخ داد که کنکاش جدید درباره امنیت مایکروسافت و درخواست ها برای تحقیقات از شیوه های این شرکت را برانگیخت.

در این پست، مایکروسافت توضیح داد که هکرها چطور توانسته اند کلید رمزنگاری را از حساب مهندس این شرکت استخراج کرده و از آن برای دسترسی به حساب های ایمیلی که نباید به آنها دسترسی پیدا می کردند، استفاده کرده اند.

مایکروسافت اعلام کرد حفره های امنیتی که باعث شد این کلید از حساب مهندس این شرکت، قابل دسترس شود و هکرها موفق شوند ایمیل های مقامات را به سرقت ببرند، ترمیم شده اند. یک نماینده مایکروسافت گفت حساب این مهندس با استفاده از بدافزار سارق توکن، هک شده است اما جزئیات بیشتری درباره این واقعه یا زمان آن، ارائه نکرد.

بر اساس گزارش رویترز، پکن ادعاهایی که در خصوص سرقت ایمیل های مقامات ارشد آمریکایی مطرح شده است را روایت های بی پایه و اساس خوانده است.

نگار کریمی
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: