کد خبر: ۲۱۲۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - 29 August 2023
شاخص کل بورس با رشد بیش از ۱۶ هزار واحدی به جایگاه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد رسید.

 بانکداری ایرانی-شاخص کل بورس با رشد بیش از ۱۶ هزار واحدی به جایگاه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد رسید.

به گزارش مهر، در ۴۰ دقیقه‌ای که بازار می‌گذرد ارزش معاملات خرد عدد ۱,۹۳۲ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است، در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش ۳۹۵ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز برای دومین روز متوالی بازار شاهد خروج نقدینگی حقیقی به ارزش ۴۸ میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۳۸۷ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای چهارمین روز متوالی با ثبت رقم ۱۸۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۳۷۴ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۹۵ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۱۴۷ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۱۸۲ میلیارد تومان قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: