کد خبر: ۲۱۲۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - 19 August 2023
در اجرای مصوبه شورای فقهی بانک مرکزی دریافت تسهیلات مرابحه به زائران اربعین مبلغ ۲۵ میلیون ریال واریزی بابت افتتاح حساب طرح، قابل برداشت بوده و تسهیلات یاد شده از تاریخ ۱/ ۰۶/ ۱۴۰۲ واریز خواهد شد.

بازار : در اجرای مصوبه شورای فقهی بانک مرکزی دریافت تسهیلات مرابحه به زائران اربعین مبلغ ۲۵ میلیون ریال واریزی بابت افتتاح حساب طرح، قابل برداشت بوده و تسهیلات یاد شده از تاریخ ۱/ ۰۶/ ۱۴۰۲ واریز خواهد شد.


بانک مرکزی اعلام کرد در اجرای مصوبه شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بدین‌وسیله ضمن قدردانی از رهنمودهای مشفقانه رئیس و اعضای محترم آن شورا، به استحضار متقاضیان دریافت تسهیلات مرابحه به زائران اربعین حسینی می‌‌‌رساند اصلاحات مدنظر شورای فقهی در دستورالعمل‌‌‌ها و نحوه پرداخت تسهیلات یاد شده اعمال گردیده و بر این اساس مبلغ ۲۵ میلیون ریال واریزی بابت افتتاح حساب ویژه طرح، قابل برداشت بوده و همچنین تسهیلات یاد شده از تاریخ ۱/ ۰۶/ ۱۴۰۲ تا تاریخ ۵/ ۰۶/ ۱۴۰۲ به حساب افتتاح شده واریز خواهد شد.

لازم به توضیح است همان‌گونه که در اطلاعیه دبیرخانه شورای فقهی بانک مرکزی نیز آمده است، تسهیلات مرابحه به زائران اربعین حسینی با اصلاحات به‌‌‌عمل آمده فاقد هرگونه ایراد شرعی است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: