کد خبر: ۲۱۲۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - 09 August 2023
رییس بنیاد مسکن:
رییس بنیاد مسکن گفت: هم‌اکنون برای حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی سند صادر شده و ان‌شاءالله تا پایان برنامه هفتم این رقم به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

بانکداری ایرانی-رییس بنیاد مسکن گفت: هم‌اکنون برای حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی سند صادر شده و ان‌شاءالله تا پایان برنامه هفتم این رقم به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

اکبر نیکزاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در هفته‌های اخیر به طور مرتب در جلسات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شویم و موضوعات مربوط به ماموریتهای بنیاد مسکن در برنامه هفتم توسعه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وی افزود: عمده مباحث برنامه هفتم توسعه درخصوص بنیاد مسکن مشابه برنامه ششم است. یکی از این موارد به اجرای طرح‌های هادی مربوط می‌شود. طبق این طرح ۵ تا ۸ درصد اعتبارات عمرانی استان‌ها باید برای اجرای طرح‌های هادی اختصاص داده شود.

رییس بنیاد مسکن تاکید کرد: در یکی دیگر از موارد پیشنهادی برنامه هفتم دولت مکلف شده سالیانه برای حداقل سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی وام ساخت با نرخ سود ۵ درصد پرداخت کند.

نیکزاد با بیان اینکه سنددار کردن خانه‌های روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از دیگر موارد در برنامه هفتم توسعه محسوب می‌شود گفت: هم‌اکنون برای حدود ۷۰ درصد واحدهای روستایی سند صادر شده و انشاءالله تا پایان برنامه هفتم این رقم به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

به گفته وی همچنین بنیاد مسکن طبق برنامه هفتم توسعه باید نوسازی واحدهای روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را ادامه دهد. در حال حاضر ۵۴ درصد واحدهای روستایی کشور نوسازی شده و برنامه ما این است که تا سال ۱۴۱۰ جشن نوسازی تمامی واحدهای روستایی را برگزار می‌کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: