کد خبر: ۲۱۲۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۲ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - 07 August 2023
داده‌های بانک مرکزی ونزوئلا نشان داد که ذخایر طلای این کشور در نیمه اول سال هشت تن متریک کاهش یافته است که به کاهش چندین ساله ذخایر در بحبوحه بحران اقتصادی طولانی ادامه می‌دهد.

ذخایر طلای ونزوئلا در ۶ ماهه نخست سال نزدیک به ۱۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، داده‌های بانک مرکزی ونزوئلا نشان داد که ذخایر طلای این کشور در نیمه اول سال هشت تن متریک کاهش یافته است که به کاهش چندین ساله ذخایر در بحبوحه بحران اقتصادی طولانی ادامه می‌دهد. کاهش در شش ماهه اول سال ۲۰۲۳ کل ذخایر بانک مرکزی را از ۶۹ تن در دسامبر ۲۰۲۲ به ۶۱ تن رساند.

ارزش ذخایر طلا در پایان ژوئن به ۳.۶۵ میلیارد دلار رسید که ۲۶۱ میلیون دلار کمتر از ارزش خود در ماه دسامبر بود.

بر اساس برآوردهای بانک، میانگین قیمت طلا در نیمه اول سال ۱۸۶۲ دلار و ۷۱ سنت در هر اونس تروا بود که از ۱۷۷۵ دلار و دو سنت به ازای هر اونس تروا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ بیشتر بود.

بانک مرکزی برای چندین دهه بیش از ۳۰۰ تن معادل طلا در اختیار داشت اما بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، دولت مادورو با محدودیت نقدی شروع به استفاده از این فلز گرانبها به عنوان وثیقه برای وام با بانک‌های بین‌المللی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، کاهش تولید نفت و تحریم‌های ایالات متحده که صادرات نفت خام را متوقف کرده، باعث شده است تا دولت از طلا به عنوان منبع تامین مالی استفاده کند و مخالفان و تحلیلگران ادعا می‌کنند که دولت طلا را به صورت نقدی فروخته است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: