کد خبر: ۲۱۲۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - 03 August 2023
در اطلاعیه بانک مرکزی آمده بود: به دلیل تخلفات و انحراف از اهداف، موضوع و وظایف و اختیارات کانون صرافان ایرانیان، موافقت‌نامه تاسیس این کانون صادره توسط بانک مرکزی، ابطال و انحلال کانون مذکور در دستور کار قرار گرفت.

پس از آن که روز سه‌شنبه بانک مرکزی حکم انحلال کانون صرافان ایرانیان را صادر کرد، این کانون امروز از لغو شدن مجمع سالیانه آن که قرار بود پنجشنبه برگزار شود خبر داد.

به گزارش ایرنا، سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ بانک مرکزی حکم انحلال کانون صرافان ایرانیان را صادر کرد.

در اطلاعیه بانک مرکزی آمده بود: به دلیل تخلفات و انحراف از اهداف، موضوع و وظایف و اختیارات کانون صرافان ایرانیان، موافقت‌نامه تاسیس این کانون صادره توسط بانک مرکزی، ابطال و انحلال کانون مذکور در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در خصوص فعالیت و عملکرد کانون صرافان ایرانیان و انحراف از اهداف، موضوع و وظایف و اختیارات کانون و اساسنامه ثبتی آن، بر اساس تصمیمات متخذه توسط بانک مرکزی، موافقت‌نامه تاسیس کانون صرافان ایرانیان صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابطال می‌گردد.

از جمله مهمترین تخلفات صورت گرفته می‌توان به استنکاف از دستورات بانک مرکزی و عدم همکاری با این بانک، انحراف از اهداف، وظایف و موضوع فعالیت کانون، به حدنصاب نرسیدن جلسات شورای عالی طی چندین ماه اخیر، سرمایه‌گذاری و تحصیل سهام برخلاف موضوع فعالیت، وظایف و اختیارات کانون و نظایر آن اشاره کرد.

به دنبال این تصمیم بانک مرکزی، کانون صرافان شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که مجمع عمومی آن که قرار بود پنجشنبه برگزار شود لغو شده است.

پیش از این کانون صرافان از رسانه‌ها برای حضور در این مراسم که قرار بود با حضور صرافان سراسر کشور برگزار شود دعوت کرده بود.

کانون صرافان علاوه بر اعلام لغو جلسه پنجشنبه، اضافه کرده که مجمع عمومی آن با تنفس دو هفته‌ای مواجه شده و زمان و مکان برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

متن اطلاعیه کانون صرافان:

صرافان محترم سراسر کشور

با سلام؛

احتراما به استحضار می‌رساند :

با توجه به تعطیلی رسمی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه توسط هئیت محترم دولت، جلسه نوبت دوم مجمع عادی سالیانه کانون صرافان ایرانیان و مباحث موجود با بانک‌مرکزی در چند روز اخیر و مذاکرات صورت گرفته با مراجع مختلف قانونی صرفا به دلیل الزامات قانونی و رعایت مواد ۱۵ و ۱۸ اساسنامه و با لحاظ دستور انتخاب نمایندگان اعضا در هیات عالی نظارت،با حضور اعضای شورا و هر تعداد از صرافان تشکیل و نسبت به اعلام تنفس دوهفته‌ای اقدام خواهد شد و متعاقبا با توجه به زمان تنفس دو هفته‌ای، زمان و مکان برگزاری مجمع در صورتجلسه و از طریق آگهی در روزنامه کثیر الانتشار کانون اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: