کد خبر: ۲۱۱۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۲ - 26 July 2023
عضو کمیسیون اقتصادی از تفاوت فاحش عملکرد بیمه‌های داخل و خارج خبر داد:
فتح الله توسلی با تاکید بر اینکه من منتقد عملکرد بیمه‌ها هستم گفت: هدف از شکل گیری بیمه، یاری رسانی به کسانی است که اقدام به خرید بیمه کرده اند تا در شرایط بحرانی از آن استفاده کنند، اما شرکت‌های بیمه با نگاه انتفاعی و کسب سود وارد بازار می‌شوند به همین دلیل مردم رضایتی از بیمه‌ها ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ماهیت بیمه، دستگیری در شرایط بحرانی است گفت: متاسفانه نگاه بیمه‌ها انتفاعی است و رضایت مناسبی در خصوص عملکرد بیمه‌ها وجود ندارد.

فتح الله توسلی با تاکید بر اینکه من منتقد عملکرد بیمه‌ها هستم گفت: هدف از شکل گیری بیمه، یاری رسانی به کسانی است که اقدام به خرید بیمه کرده اند تا در شرایط بحرانی از آن استفاده کنند، اما شرکت‌های بیمه با نگاه انتفاعی و کسب سود وارد بازار می‌شوند به همین دلیل مردم رضایتی از بیمه‌ها ندارند.

وی در پاسخ به اینکه نسبت به عملکرد کدام بخش بیمه انتقاد دارید گفت: انتقاد به وضعیت بیمه‌ها در همه زمینه هاست. امروزه کسانی که بیمه شخص ثالث خودرو خریده اند، نسبت به پرداخت خسارت بشدت انتقاد دارند، زیرا میزان خسارت پرداختی با واقعیت‌ها همخوانی ندارد و هرگز بیمه به اندازه خسارتی که وارد شده، پرداختی ندارند.

نماینده بهار و کبودرآهنگ با اشاره به اینکه امروزه شاهد گودبرداری‌های غیر اصولی هستیم که باعث ریزش ساختمان در کنار گودبرداری می‌شود گفت: بیمه ساختمان برای پاسخگویی به خسارت ناشی از گودبرداری غیر اصولی است، اما در عمل هم سازنده و هم ساختمانی که زیان دیده، با تاخیر در پرداخت خسارت رو به رو می‌شوند و بدتر اینکه خسارت پرداختی پاسخگوی زیان وارده نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردم با این هدف به سوی بیمه می‌روند که در شرایط بحرانی به فریادشان برسد گفت: بیمه‌ها بیشتر انتفاعی فکر می‌کنند و مدیریت ریسک و ارایه خدمات مناسب در دستور کارشان نیست و این رویکرد در نظام بیمه‌ای کشور به هیچ عنوان قشنگ نیست.

توسلی با ابراز تاسف از اینکه بیمه‌ها تنها در بخش‌هایی ورود می‌کنند که برایشان سود داشته باشد گفت: امروزه درمان اصلی‌ترین چالش مردم است، اما کدامیک از بیمه‌ها در زمینه درمان ورود می‌کند و خدمات درمانی ارایه می‌دهد؟

فریاد کارگران و بازنشستگان از ناکارآمدی بیمه‌های درمانی پایه


وی با ابراز تاسف از اینکه مردم هنوز تکلیف خودشان را بیمه‌ها نمی‌دانند گفت: مردم به ویژه دهک‌های پایین جامعه که از توان مالی مناسبی برخوردار نیستند، به سراغ بیمه‌ها می‌روند، زیرا کوچکترین مشکل، بزرگترین بحران را در زندگی آنان به وجود می‌آورد، اما شاهد هستیم که زندگی مردم با وجود داشتن بیمه، در بحران‌های بزرگی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز تأسف از اینکه بیمه‌ها نیز نسبت به وظایف خود آگاهی ندارند گفت: دلمان نمی‌خواهد از ناآگاهی بیمه‌ها نسبت به وظایفشان سخن بگوییم، اما این واقعیتی تلخ است.

وی با انتقاد از اینکه بیمه‌ها هنوز نمی‌دانند که یک فرد به سوی بیمه می‌رود تا در شرایط خاص از بیمه کمک بگیرد گفت: بیمه‌ها بر اساس آنچه باور دارند و با توجه به سیاست‌هایی که در پیش گرفته اند، مردم را بیمه می‌کنند در صورتی که روح قانون بیمه غیر از این است.

توسلی با تاکید بر اینکه بیمه‌های درمانی اوج چالش مردم با شرکت‌های بیمه است گفت: بیمه‌ها فقط از مردم پول می‌گیرند و آن بخش از هزینه‌های درمانی که برای مردم چالش آفرین است، در لیست بیمه‌ها قرار نمی‌گیرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه هرجا که لازم است بیمه‌ها کمک کنند، حضور ندارند گفت: مردم بیمه‌های خارج از کشور را بیمه‌های داخلی مقایسه می‌کنند و هنگامی که تفاوت فاحش را می‌بینند و متوجه می‌شوند بیمه‌ها در خارج تا چه اندازه راهگشا و در داخل تا چه اندازه ناکارامد هستند، نسبت به بیمه بی اعتماد می‌شوند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: