کد خبر: ۲۱۰۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - 03 June 2023
مزده با بیان آنکه در ۱۵ سال اخیر منابع ریالی نقدی جدیدی به عنوان سرمایه وارد بانک نشده است، گفت: البته مدیران بانک کمبود منابع را طی این مدت مدیریت کرده‌اند و این موضوع تداوم خواهد داشت.

 سرپرست بانک توسعه صادرات ایران گفت: از بدو تاسیس، سرمایه بانک توسعه صادرات، خوشنامی بوده است و این امتیاز ویژه را باید حفظ و نگهداری کرد.

به گزارش اگزیم نیوز، محمدجعفر مزده در همایش سراسری مدیران بانک که با عنوان «اولویت‌ها، سیاست‌ها و ارزیابی عملکرد»برگزار شد، تاکید کرد: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۲ و فرمایشات مقام معظم رهبری، بازنگری در برخی سیاست‌ها و رویه‌ها اهمیت بسزایی دارد و اگر رویه‌ای نیاز به تغییر داشت، اصلاح خواهد شد.

به گفته وی، بانک توسعه صادرات ایران نیز باید برحسب وظیفه ذاتی در حوزه حمایت از صادرکنندگان، برای ورود ارز به کشور به منظور مهار تورم، تلاش مضاعف کند.

مزده با بیان آنکه در ۱۵ سال اخیر منابع ریالی نقدی جدیدی به عنوان سرمایه وارد بانک نشده است، گفت: البته مدیران بانک کمبود منابع را طی این مدت مدیریت کرده‌اند و این موضوع تداوم خواهد داشت.


وی، راهکارهای تجهیز منابع را جذب سپرده و فعال‌تر شدن گردش حساب مشتری، پیش‌دریافت‌ها، صدور اوراق سپرده سرمایه‌گذاری، وصول مطالبات و اخذ سپرده از صندوق توسعه ملی ذکر کرد. سرپرست بانک توسعه صادرات ایران با تاکید بر ضرورت حفظ مشتری‌های قدیمی و بزرگ، اظهار کرد: واحدهای جدید کوچک و متوسط تولیدی/ صادراتی را نیز باید بیش از پیش مدنظر قرار داد.

وی با اشاره به تکالیف پیش‌بینی شده به عنوان وظایف قانونی درسال ۱۴۰۲، گفت: تکالیف ما در راستای تسهیلات ازدواج، فرزندآوری، جهش مسکن و کمک به تولیدات دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۱ انجام شده و این تکالیف برای سال ۱۴۰۲ نیز باید با جدیت پیگیری و انجام شود.


مزده ادامه داد: یکی از اهداف جلسه، تصمیم‌گیری درخصوص سیاست‌های اعتباری در بخش‌های مختلف از جمله تخصیص منابع به واحدهای کوچک و متوسط، دانش‌بنیان و تکالیف بودجه‌ای (تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و مسکن)تعیین شده است.

سرپرست بانک توسعه صادرات ایران، ضمن تاکید بر اهمیت نظارت بر مصرف تسهیلات، گفت: «وصول مطالبات» با پیگیری مستمر و موثر محقق خواهد شد.

وی خواستار تلاش مضاعف در حوزه طرح تحول دیجیتال و سرعت بخشیدن به افزایش ارائه خدمات غیرحضوری در این حوزه شد.

سرپرست بانک توسعه صادرات ایران تصریح کرد: هریک از روسای شعب و مدیران بانک با دقت در انجام وظایف خود می‌توانند، بانک را در انجام وظایف ذاتی و قانونی یاری کنند.

وی در پایان از تلاش واحدهای مختلف بانک در برگزاری همایش شعب، مدیریت‌های امور شعب، منابع انسانی و پشتیبانی، حراست، روابط عمومی و سایر واحدها تقدیر کرد.

همایش یکروزه سراسری مدیران بانک توسعه صادرات ایران با حضور مدیران و روسای شعب سراسر کشور در تهران برگزار شد.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: