کد خبر: ۲۱۰۷۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - 31 May 2023
علی خورسندیان مدیرعامل بانک صنعت و معدن به همراه هیاتی از متشکل از حسین عسکری و امیر هوشنگ عصار زاده اعضای هیأت مدیره و جمعی از مدیران ارشد این بانک، امروز نهم خردادماه با حضور در شهرک صنعتی شمس آباد از چندین واحد صنعتی که از تسهیلات این بانک برخوردار شده اند، بازدید کرد.

 علی خورسندیان مدیرعامل بانک صنعت و معدن به همراه هیاتی از متشکل از حسین عسکری و امیر هوشنگ عصار زاده اعضای هیأت مدیره و جمعی از مدیران ارشد این بانک، امروز نهم خردادماه با حضور در شهرک صنعتی شمس آباد از چندین واحد صنعتی که از تسهیلات این بانک برخوردار شده اند، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک صنعت و معدن، وی در این مجموعه بازدیدها و دیدار با صنعتگران و کارآفرینان اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 11 هزار میلیارد ریال، تسهیلات به واحدهای صنعتی این شهرک از سوی این بانک پرداخت شده که عمدتاً برای تامین سرمایه در گردش بوده و این میزان پرداخت، نسبت به سال پیش از آن 31 درصد رشد داشته است.

دکتر خورسندیان به منظور تسهیل در امر خدمت رسانی به مشتریان این شعبه دستور داد تا به فوریت، واحد ارزی آن فعالیت خود را آغاز نماید و تصریح کرد: شرکت های ابزاری بانک مانند کارگزاری و صرافی نیز آمادگی دارند برای انجام امور مختلف و در راستای تحقق رونق تولید در کنار صنعتگران و تولیدکنندگان کشور باشند.

وی افزود: بانک صنعت و معدن تنها یک تامین کننده مالی برای مشتریان خود نیست بلکه در این بانک، نگاه مشارکتی و مشاوره ای به طرح ها وجود دارد و انتظار داریم درحوزه کسب و کار ما را امین خود بدانند و همکاری متقابل و مناسبی با بانک داشته باشند تا از حمایت های این بانک آن طور که شایسته است، بهره مند گردند و هدف ما از این بازدیدها بررسی مسایل و موانع این واحدهای تولیدی در جهت افزایش ظرفیت های تولید و قابلیت های این شرکت هاست.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اهمیت تعامل مناسب واحدهای تولیدی با این بانک عنوان داشت: رسالت ما حمایت از بخش تولید در هر شرایطی است و اگرچه بانک ها در شرایط کنونی، خود با مشکلات بسیاری مواجه اند، اما تلاش می کنیم همه توان و ظرفیت خود را برای رفع معضلات تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور و تامین مالی زنجیره ای به کار ببندیم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت رونق تولید، ایجاد اشتغال و افزایش نوآوری در صنایع مختلف کشور خاطرنشان کرد: افزایش تولید یکی از کلیدهای مهار تورم است و در این میان نباید کیفیت محصولات تولیدی تحت تاثیر افزایش کمیت تولید قرار گیرد و وقتی از افزایش تولید سخن می گوییم، افزایش توأم کمیت و کیفیت تولید مدنظر ماست تا محصولات تولیدی علاوه بر کسب سهم مناسب بازار داخلی امکان صادرات و رقابت در بازارهای خارجی را نیز دارا باشند.

وی اضافه کرد: و از همین روست که طرح های تولیدی در بانک صنعت و معدن مورد ارزیابی دقیق کارشناسی قرار می گیرند و از لحاظ دارا بودن اهلیت و صلاحیت متقاضی و توجیه اقتصادی، فنی و مالی لازم بررسی می شوند تا اطمینان یابیم منابع ارزشمند مالی به بهترین پروژه ها تخصیص می یابند.

وی از خط تولید واحدهای صنعتی ونوس شیشه، آذین گستر شفق، پیشگامان سنگ پارسارگاد، آریا زرین بلورین، سازور سازه آذرستان و پکا شیمی بازدید نمود و در خلال این بازدیدها از پیشرفت واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد ابراز رضایت کرده و خواستار تعامل بیشتر این شرکت ها با بانک و تمرکز حساب ها و گردش مالی آنان در بانک صنعت و معدن شد.

شرکت های ونوس شیشه به تولید (انواع شيشه هاي اتومبيل، سكوريت و دوجداره و شيشه هاي ساختماني)، آذین گستر شفق (انواع ظروف نچسب آشپزخانه با نام تجاری کاندید)، پیشگامان سنگ پارسارگاد (انواع سنگ ساختمان)، آریا زرین بلورین(ظروف اپال و لوازم آشپزخانه)، سازور سازه آذرستان( سازه هاي فلزي و سوله) و پکا شیمی ( توليد انواع رنگ پودري الكترواستاتيك جهت مصارف صنعتي مانند قطعات خودرو، نفت، گاز و غیره) مبادرت دارند.

دکتر خورسندیان و هیات همراه وی همچنین در شعبه شمس آباد این بانک حضور یافتند و در نشستی صمیمانه با کارکنان این شعبه، بر اهمیت توجه به موضوعات مهمی همچون شاخص های عملکردی شعبه، مشتری محوری، حفظ مشتريان اعتباري و جذب مشتريان جديد، افزايش منابع ارزان قيمت، میزان درآمدهای کارمزدی و وصول مطالبات تاکید نمودند و سپس رییس این شعبه از لزوم فعال کردن واحد ارزی آن سخن گفت و خواستار افزایش بیشتر اختیارات شعبه یادشده گردید و اذعان داشت: این شعبه نهایت تلاش و اهتمام خود را در جهت حمایت و اعتلای صنعت و تولید از طریق پرداخت تسهیلات ( ثابت و سرمایه در گردش) و اعتبارات ( صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبار اسنادی) و همچنین تامین مالی زنجیره تامین واحدهای تولیدی به کار خواهد گرفت.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: