کد خبر: ۲۱۰۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 14 May 2023
گروه بانک توسعه اسلامی (ISDB) در اجلاس سالانه خود در شهر بندری جده عربستان سعودی، شاهد امضای ۷۷ قرارداد مالی به ارزش ۵.۴ میلیارد دلار برای ۲۴ کشور عضو بود.

گروه بانک توسعه اسلامی (ISDB) در اجلاس سالانه خود در شهر بندری جده عربستان سعودی، شاهد امضای ۷۷ قرارداد مالی به ارزش ۵.۴ میلیارد دلار برای ۲۴ کشور عضو بود.

به گزارش ایسنا به نقل از نیوز، این رویداد چهار روزه که از روز چهارشنبه آغاز شد، میزبان ده‌ها توافق‌نامه، پنل، نشست سران و نشست‌های تجاری با مشارکت سطح بالای کشورهای عضو بود.

محمد الجاسر، رییس بانک توسعه اسلامی در خبر پایانی این رویداد گفت: هدف از این توافقنامه‌ها توسعه یا پوشش عملیات و پروژه‌ها در بخش‌های مختلف مانند بهداشت، کشاورزی، امنیت غذایی، حمل و نقل، انرژی، شرکت‌های کوچک و متوسط، آموزش و کمک‌های بشردوستانه است.

وی افزود که هفت موافقتنامه مختلف روز جمعه برای بهبود زیرساخت‌های بهداشت، مراقبت از کودکان، آموزش، آب، بهداشت و امنیت غذایی افغانستان امضا شد.

محمد الجاسر تاکید کرد: ما در چهار روز گذشته کشورهای عضو و شرکا را برای تعدادی از موضوعات توسعه‌ای مورد بررسی قرار دادیم و در مورد موضوعات بسیار مهم مربوط به آینده گروه بانک توسعه اسلامی گفت‌وگو کردیم.

وی اظهار کرد: شورای حکام بانک تعدادی تصمیم مهم اتخاذ کرد تا به بانک اجازه دهد راه را برای موفقیت بیشتر هموار کند.

رییس بانک توسعه اسلامی گفت: حکام درباره تاثیر بحران اقتصادی بر کشورهای عضو بحث کردند. آنان جهت و پیشنهادهای مهمی را به گروه بانک توسعه اسلامی دادند تا از مشارکت برای دفع بحران‌ها و کار بر روی مکانیسم‌های جدید ابتکاری استفاده کند.

محمد الجاسر بیان کرد که این هیات همچنین راه‌های به حداکثر رساندن تامین مالی عادی و تسهیلاتی را با استفاده از افزایش نقدینگی مالی اسلامی مورد بحث و بررسی قرار داد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: