کد خبر: ۲۱۰۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 12 May 2023
زمینه های همکاری میان صندوق بیمه کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور برای جبران خسارات وارد شده به تولیدات بخش کشاورزی توسعه می یابد.

زمینه های همکاری میان صندوق بیمه کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور برای جبران خسارات وارد شده به تولیدات بخش کشاورزی توسعه می یابد.

به گزارش  صندوق بیمه کشاورزی، در راستای ایجاد تمهیدات لازم برای توسعه زمینه‌های همکاری میان صندوق بیمه کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور، صندوق بیمه کشاورزی میزبان مدیران ارشد این دو نهاد اجرایی بود.

این نشست که در محل ستاد صندوق بیمه کشاورزی برگزار گردید، علیرضا آل امین، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی به انواع خدمات نوین بیمه کشاورزی و نقش و اهمیت آن در ایجاد امنیت تولید و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اشاره کرد.

وی به نقش کلیدی سازمان مدیریت بحران در حمایت از تولیدکنندگان خسارت دیده بخش کشاورزی ناشی از وقوع عوامل خطر قهری و طبیعی نیز پرداخت و گفت: در راستای توسعه زمینه‌های همکاری میان دو دستگاه، تمهیدات لازمی اندیشیده شده که در قالب تفاهم نامه همکاری، اجرایی خواهد شد.

در ادامه محمد حسن نامی، رئیس سازمان مدیرت بحران با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مهار تورم و رشد تولید در سال ۱۴۰۲، گفت: نقش بخش کشاورزی در رشد تولید و تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور بیسار دارای اهمیت است.

نامی افزود: با توجه تغییرات اقلیمی و فضای جغرافیایی کشور و وقوع بیش از ۴۶ نوع از بلایای طبیعی و انسان ساخت در ایران، بیمه کشاورزی تنها ابزار حمایتی در تداوم چرخه تولید و امنیت سرمایه گذاری بخش کشاورزی محسوب می‌گردد.

وی تصریح کرد: به منظور توسعه پوشش بیمه کشاورزی باید به دنبال راهکارهای نوین و ابتکاری بود تا رضایت تولیدکنندگان را به بیمه جلب کنیم.

نگار کریمی
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: