کد خبر: ۲۱۰۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 10 May 2023
کاظم دلخوش با اشاره به اهمیت موضوع امنیت اقتصادی و آسودگی خاطر تولیدگران کشور، یادآوری کرد: خانه ملت، آمادگی خود را برای هرگونه تسهیل در امر بیمه گری و تامین آرامش و اطمینان عمومی اعلام می کند.

 اهمیت نقش آفرینی این صنعت در معادلات کلان اقتصادی و عرصه خدمات اجتماعی در کشور قابل تحسین است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر کاظم دلخوش که در جمع اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و سیاستگذاران صنعت بیمه سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: کاهش دغدغه های دولت در حوادث گوناگون و استقلال اقتصادی بیمه از وجوه تمایز این صنعت در بین صنایع دیگر به شمار می رود.

 کاظم دلخوش با اشاره به اهمیت موضوع امنیت اقتصادی و آسودگی خاطر تولیدگران کشور، یادآوری کرد: خانه ملت، آمادگی خود را برای هرگونه تسهیل در امر بیمه گری و تامین آرامش و اطمینان عمومی اعلام می کند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان توانمندی های صنعت بیمه در تحقق شعار سال مقام معظم رهبری، اظهار داشت: حمایت از تولید و تلاش برای مهار تورم با بهره گیری از ظرفیت های صنعت بیمه امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: ایجاد فضای رقابت سالم در بازار بیمه و حمایت ویژه از بخش خصوصی در صنعت بیمه از جمله برنامه هایی است که باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس با تاکید بر این مطلب که حق بیمه دریافتی از محل فروش بیمه نامه شخص ثالث باید در مسیر ارتقای سلامت راه ها و صیانت از جان مردم هزینه شود، تصریح کرد: دستگاه هایی که بر اساس قانون از عوارض پرداختی صنعت بیمه استفاده می کنند باید مبالغ یادشده را در محل های از پیش تعیین شده نظیر اصلاح مهندسی راه ها و رفع مشکل نقاط حادثه خیز هزینه کنند و هیچگونه انحراف منابع قابل پذیرش نیست.

وی در پایان، تقویت صنعت بیمه را گام بلندی در راستای توسعه اقتصادی کشور توصیف کرد و نسبت به حمایت قوه مقننه از سیاست هاس نهادناظر صنعت بیمه تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست، حجه الاسلام حسن نوروزی_ نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس_ نیز با بیان این مطلب که لوایح دولت در خصوص صنعت بیمه با حساسیت ویژه ای پیگیری می شود از سیاستگذاران صنعت بیمه خواست با ارسال گزارش های پیاپی و دقیق،  این کمیسیون را در ایفای تکالیف  خود یاری کنند.

در این دیدار صمیمانه، رئیس کل بیمه مرکزی، تنی چند از نمایندگان مجلس و همچنین اعضای سندیکای بیمه گران ایران نیز به طرح مسائل و دیدگاه های خود پرداختند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: