کد خبر: ۲۱۰۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 07 May 2023
در اجرای بند «الف» تبصره «۱۰» قانون بودجه، سهم قطعی هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ شش هزار میلیارد ریال براساس آمار اولیه عملکرد فروش (پورتفوی) بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ تعیین شد.

در اجرای بند «الف» تبصره «۱۰» قانون بودجه، سهم قطعی هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ شش هزار میلیارد ریال براساس آمار اولیه عملکرد فروش (پورتفوی) بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ تعیین شد.

به گزارش بیمه مرکزی، هریک از شرکت های بیمه مکلفند سهم تعیین شده برای واریز ماهانه وجوه مربوط طی شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۲ را در پایان هر ماه طبق جدول تعیین شده به حساب خزانه کل کشور واریز کنند.

بر اساس این گزارش، بیمه ‌مرکزی تا پایان شهریورماه سال جاری براساس آمار عملکرد نهایی سال ۱۴۰۱ بیمه شخص ثالث، سهم هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد ریال موضوع بند «الف» تبصره «۱۰» قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را تعیین و ابلاغ خواهد کرد.

بر این اساس هریک از شرکت‌های بیمه موظف شده اند ضمن تعدیل اضافه یا کسری واریزی خود طی شش‌ماهه اول سال جاری، پرداختی ماهانه خود را بر اساس جدولی که از سوی بیمه مرکزی اعلام می شود تا پایان سال ۱۴۰۲ ادامه دهند.

شایان ذکر است که نهاد ناظر صنعت بیمه تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۳ سهم قطعی هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد ریال را براساس آمار عملکرد نهایی سال ۱۴۰۲ تعیین و به شرکت‌های بیمه ابلاغ خواهد کرد.

بنابر مصوبه شورای عالی بیمه، شرکت‌های بیمه موظفند اضافه یا کسری واریزی احتمالی را بر اساس رقم اعلامی از سوی بیمه مرکزی، فی‌مابین خود تسویه کنند.

مطابق این ابلاغیه، شرکت‌های بیمه مکلفند سهم نهادناظر از مبالغ پرداختی را به حساب بدهکار بیمه مرکزی، منظور و عملکرد واریزی‌های خود را همراه با اسناد و مدارک مربوط در پایان هر ماه به این نهاد نظارتی ارسال کنند.

گفتنی است، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، فرماندهی انتظامی ج. ا.ایران، سازمان اورژانس کشور، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان صدا و سیمای ج. ا.ایران باید گزارش عملکرد خود را در قالب برنامه عملیاتی هر سه ‌ماه یک بار به کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و بیمه مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نمایند. تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاه‌های اجرایی فوق‌الذکر توسط سازمان برنامه و بودجه کشور بر اساس عملکرد صورت می‌پذیرد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: