کد خبر: ۲۱۰۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۵ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 07 May 2023
سی‌امین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی روز‌های ۲۲ و ۲۳خرداد۱۴۰۲ در بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

 سی‌امین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی روز‌های ۲۲ و ۲۳خرداد۱۴۰۲ در بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، سی‌امین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی در روز‌های ۲۲ و ۲۳خرداد۱۴۰۲ در بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با همت پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می‌شود. اهداف برگزاری این همایش، بررسی کلان روندهای بین‌المللی سیاست‌های پولی و ارزی، ایجاد فضای مناسب برای سیاستگذاران، بانکداران و اقتصاد‌دانان برای تبادل نظر درباره چشم‌انداز سیاست‌های پولی و ارزی و صنعت بانکی کشور، بحث و تبادل نظر درخصوص آخرین تحولات در حوزه سیاست‌های پولی و ارزی و بررسی قوانین موجود است.

در این همایش دستاوردهای ملی و بین‌المللی سیاست‌های پولی و ارزی و نظام بانکی نیز ارائه می‌شود. پژوهشکده پولی و بانکی به‌عنوان بازوی تحقیقاتی بانک ‌مرکزی در گسترش تحقیقات و مطالعات علمی در زمینه پولی و بانکی فعالیت می‌کند و هر سال همایش سیاست‌های پولی و ارزی و همچنین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را برگزار می‌کند.


همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی تاکنون در ۲۹دوره برگزار شده و تا سی‌امین دوره آن نیز ۴۰روز باقی‌ مانده است. همایش سیاست‌های پولی و ارزی فرصتی برای بررسی چالش‌های پیش‌روی نظام بانکی و مالی کشور و ارائه راهکار‌های عملی برای برون‌رفت از آن توسط استادان، پژوهشگران، صاحب نظران و دانشجویان فعال در حوزه پولی و بانکی کشور است.

موضوع اصلی این دوره همایش «تثبیت اقتصادی؛ حکمرانی و سیاستگذاری» و محور‌های آن چارچوب سیاست پولی برای تثبیت اقتصادی، چارچوب سیاست مالی برای تثبیت اقتصادی، سیاست ارزی و تثبیت اقتصادی، نظام بانکی و تثبیت اقتصادی و حکمرانی و ثبات اقتصادی است.

این همایش در ۱۲پنل تخصصی و با بیش از ۵۰ سخنرانی از استادان، مسوولان و پژوهشگران حوزه پولی و ارزی برگزار می‌شود. ‌میهمانان ویژه این همایش، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه هستند که به‌عنوان سخنرانان کلیدی حضور خواهند داشت.

مهلت ارسال مقالات پیش از این تا دهم اردیبهشت ماه بود که تا ۲۳اردیبهشت‌ماه تمدید شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارسال مقالات می‌توانید به آدرس سایت پژوهشکده پولی و بانکی یا به نشانی اینترنتی www.mepac.mbri.ac.ir مراجعه کنید.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: