کد خبر: ۲۱۰۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 02 May 2023
در نشست خبری مطرح شد؛
مدیرعامل بیمه البرز گفت: در چند سال اخیر یکی از مشکلات صنعت بیمه عدم تولید محصول جدید بوده و آنچه که برای شرکت‌های بیمه مهم بوده به دست آوردن پرتفو بوده است.

رونمایی از محصول جدید بیمه البرزموسی رضایی، مدیر عامل بیمه البرز در نشست خبری امروز معرفی محصول جدید بیمه البرز اظهار داشت: معتقدم اگر در سال‌های گذشته رفتار شرکت‌های بیمه‌ای بهتر بود، امروز شرایط صنعت بیمه باکیفیت تر بود و رفتارهای سال گذشته در صنعت بیمه با نرخ‌های غیرفنی، رقابت‌های ناسالم، انحصار در برخی از حوزه‌ها، عدم توجه به نیروهای انسانی را به وجود آورده است.

به گزارش  بانکداری ایرانی ؛  او با اشاره به انحصارهای صنعت بیمه گفت: نزدیک ۳۰ تا ۳۵ درصد از پرتفوی صنعت بیمه در اختیار ۳۰ تا ۴۰ شبکه‌ بیمه‌گری است که متعلق به برخی سازمان‌ها است که اگر این مساله حل شود بسیاری از چالش‌های شبکه فروش حل می‌شود.

او افزود: با ناکارآمدی که در رفتارهای صنعت بیمه وجود دارد، امتیازهای خاصی را به عده‌ای داده شده که این موضوع به رفتارهای صنعت بیمه برمی‌گردد.

رضایی با بیان اینکه ️اگر شبکه فروش و نیروی انسانی شرکت‌های بیمه تقویت شود کارایی و بهره‌وری آنها بسیار بالاتر می‌رود و شرکت هم منتفعی شود، گفت: ️بحث بیمه تکمیلی شبکه فروش بیمه البرز تا هفته‌های آینده نهایی می‌شود‌؛ همچنین برای اعطای وام‌های قرض‌الحسنه هم تعاملات با برخی بانک‌ها در جریان است.

او با بیان اینکه به دنبال نرخ‌های غیر فنی برای به دست آوردن پرتفوها نیستیم، گفت:  در پایان سال گذشته در مناقصه ٢٠٠٠ میلیارد تومانی بیمه یک شرکت خودروساز برنده شدیم اما با بررسی بیشتر وقتی متوجه غیر اقتصادی بودن آن شدیم، انصراف دادیم.

مدیرعامل بیمه البرز با تاکید بر اینکه عدم تولید محصول جدید یکی از نقاط ضعف صنعت بیمه است، گفت: در چند سال اخیر یکی از مشکلات صنعت بیمه عدم تولید محصول جدید بوده و آنچه که برای شرکت‌های بیمه مهم بوده به دست آوردن پرتفو بوده است.

رضایی با اشاره به محصول جدید شوکا و بیمه زندگی بیمه البرز اظهار داشت: بیمه زندگی شوکا یک محصول منحصربه فرد و نام کوچکترین گوزنی است که در جنگل هیرکانی زندگی می‌کند و تداعی کننده حیات است که در این بیمه نامه علاوه بر تمرکز بر کسب و کار و پرتفوی بیمه البرز دغدغه حفظ محیط زیست و حیات وحش را هم داریم.

رضایی با بیان اینکه امروز در بیمه های عمر و زندگی در بازار با چند مسأله بزرگ مواجه هستیم که باعث شده شرایط فروش بیمه عمر و زندگی سخت تر و در سال های گذشته آمارهای ضریب نفوذ این رشته کمتر شود، گفت: یکی از مسائلی که در این حوزه مواجه هستیم اثرگذاری تورم است و برای مثال تا ٣ سال دیگر اندوخته های این بیمه فاقد ارزش است و از دیگر مسائل طولانی بودن بیمه های عمر است که بعد از ٢٠-٣٠ سال چه بعد از فوت فرد و چه در حیات آن مزایایی به وی داده می‌شود. موضوع دیگر مشکلات و مسائلی اقتصادی است که باعث شده توان پرداخت حق بیمه افراد کمتر شود و مردم بیمه عمر و زندگی را از سبد بیمه‌ای خود حذف کنند.

او با بیان اینکه در طراحی بیمه شوکا تمام این مشکلات و مسائل برطرف شده، اظهار داشت: مدت زمان بیمه شوکا ۵ سال است و مشکل طولانی بودن آن را حذف کرده‌ایم و تسهیلات قرض‌الحسنه ٣٠٠ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصدی و با بازپرداخت ۶٠ ماهه مشمول افراد تحت بیمه شوکا می‌شود.

مدیرعامل بیمه البرز تاکید کرد: تمام روند دریافت این تسهیلات هم برای افراد الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری به بانک است و از مشتری ضامن و چک ضمانت دریافت نخواهد شد.

رضایی گفت: اگر سن افراد در بدو ورود و صدور این بیمه نامه ۵٠ سال و کمتر از ۵٠ سال باشد مشمول دریافت مزایایی می‌شود و افراد تحت این بیمه بعد از ۵ سال می‌توانند اندوخته ٣۵٣ میلیون تومانی داشته باشند و مستمری مادام‌العمر این بیمه برای دریافت بلافاصله پس از ۵ سال، در ماه ٣ میلیون و ٧٠٠ هزار تومان با انتظار ۵ ساله دو برابر این مبلغ و با انتظار ١٠ ساله ۴ برابر این مبلغ است.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: