کد خبر: ۲۱۰۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 30 April 2023
آمار تفکیکی وام‌های پرداخت شده حاکی از این است که تهرانی‌ها با بیش از یک میلیون و ۱۸۷هزار فقره، بیشترین وام را در سال ۱۴۰۱ از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دریافت کرده‌اند.

تهرانی‌ها با بیش از یک میلیون فقره، بیشترین میزان وام را در سال گذشته از بانک قر‌ض‌الحسنه مهر ایران دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، آمار تفکیکی وام‌های پرداخت شده حاکی از این است که تهرانی‌ها با بیش از یک میلیون و ۱۸۷هزار فقره، بیشترین وام را در سال ۱۴۰۱ از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دریافت کرده‌اند.

پس از تهران، به ترتیب استان‌های اصفهان با ۱۵۹هزار فقره، آذربایجان شرقی با ۹۳هزار فقره، خراسان رضوی با ۹۲هزار فقره و آذربایجان غربی با ۸۱هزار فقره، بیشترین میزان دریافت وام از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را به خود اختصاص دادند.

از نظر مبالغ وام‌های پرداختی بانک نیز استان تهران با ۱۷۹هزار میلیارد ریال در صدر جدول قرار دارد. پس از تهران، به ترتیب استان‌های اصفهان با ۹۱هزار میلیارد ریال، خراسان رضوی با ۴۸هزار میلیارد ریال، آذربایجان شرقی با ۴۷هزار میلیارد ریال و کرمانشاه با ۴۵هزار میلیارد ریال بیشترین مبالغ وام‌های دریافتی از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را به نام خود ثبت کردند.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳ میلیون فقره وام به مبلغ ۱۱۵۳ هزار میلیارد ریال (۱۱۵ همت) پرداخت کرده است. تعداد وام‌های پرداخت شده از سوی بانک ۱۷ درصد و مبلغ وام‌های پرداخت شده ۹۱ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد داشته است. همچنین میانگین وام‌های پرداخت شده رشدی ۶۴ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: