کد خبر: ۲۰۹۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 27 April 2023
در دیدار رئیس کل بیمه مرکزی با معاون اجرایی رئیس جمهور مطرح شد
صنعت بیمه برای کاهش دغدغه های دولت در حوزه های حوادث طبیعی، بیمه های مکمل درمان و تامین آتیه شهروندان، برنامه های ویژه ای تدارک دیده است.

صنعت بیمه برای کاهش دغدغه های دولت در حوزه های حوادث طبیعی، بیمه های مکمل درمان و تامین آتیه شهروندان، برنامه های ویژه ای تدارک دیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور در دیدار با دکتر محسن منصوری _معاون اجرایی رئیس جمهور_ با قدردانی از حمایت های دولت در زمینه پیشبرد اهداف نهادناظر صنعت بیمه، ضمن اعلام این مطلب افزود: با تاسی از فرمان مقام معظم رهبری و حرکت در چارچوب سیاست های اقتصادی دولت مردمی در خصوص حمایت از تولید و خدمات این تکالیف را با جدیت در صنعت بیمه دنبال خواهیم کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی با ارائه آخرین عملکردها و دستاوردهای صنعت بیمه در سال گذشته از بهبود و تکمیل فرایندهای توسعه ای خبر داد و اظهار داشت: تلفیق مهارت فناوران، مبتکران و شرکت های دانش بنیان با توانایی های فنی و تخصصی فعالان صنعت بیمه، آینده خوبی را برای این صنعت رقم زده است.
مهندس بهزادپور با بیان این مطلب که توسعه اقتصادی در گرو گسترش فضای آرامش و اطمینان است، خاطرنشان کرد: فراهم سازی فضای مساعد برای کسب و کارهای نوین در کنار حفظ اشتغال موجود از جمله اهدافی است در پی تحقق آن خواهیم بود.

رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر ضرورت هم افزایی دستگاه های اجرایی دولت و تعامل سازنده آنان با قوه مقننه و قضائیه از آمادگی کامل صنعت بیمه برای پیوستن به سامانه های تسهیل گر خدمات اقتصادی خبر داد.
وی افزود: خدمتگذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه اقتصادی با وجود برخی مشکلات و کاستی های ناشی از تحریم های ظالمانه با هدف ایجاد رفاه عمومی، رفع دغدغه های معیشتی، بهره گیری از خدمات آسان و ارزان و بهبود وضعیت کسب و کار به تلاش خود ادامه خواهند داد.

رئیس کل بیمه مرکزی در این دیدار برخی از فعالیت های صورت گرفته در صنعت بیمه از جمله همراهی با بیمه گذاران در زمینه تعدیل نرخ بیمه شخص ثالث، پرداخت خسارت به زیاندیدگان حوادث طبیعی، بیمه های تکمیلی درمان و راهکارهای افزایش ضریب نفوذ بیمه را تشریح کرد.

گفتنی است دکتر محسن منصوری_ معاون اجرایی رئیس جمهور_ در این ملاقات با قدردانی از نقش نظارتی بیمه مرکزی از فعالیت های این صنعت ابراز رضایت کرد و در خصوص نقش آفرینی بیشتر بیمه گران در میدان اقتصاد کلان کشور راهکارهایی را پیشنهاد داد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: