کد خبر: ۲۰۹۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - 30 March 2023
با مصوبه بانک مرکزی، مهلت اعطای تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

با مصوبه بانک مرکزی، مهلت اعطای تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای خطاب به بانک‌های عامل اعلام کرد: «حسب تصمیمات متخذه در این بانک مقرر شد به منظور حمایت از مستأجرین و در راستای اجرای مصوبه مورخ ۳‏/۳‏/۱۴۰۱ شورای پول و اعتبار، اعطای تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن در قالب سقف کلی مصوب شورای پول و اعتبار مورخ ۳‏/۳‏/۱۴۰۱ (۴۰۰ هزار میلیارد ریال) و سهمیه‌های ابلاغی به بانک‌های عامل تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ تداوم یابد.»

گفتنی است ۲۰ بانک به عنوان بانک‌های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن اقدام می‌کنند و در سال گذشته از تاریخ ۶ تیر (زمان ارسال دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی و ابلاغ به بانک‌ها) تا ۱۴ اسفندماه در قبال تسهیلات ودیعه مسکن ۲۴۸ هزار و ۸۲۴ پرونده تشکیل شد که از این تعداد ۲۱۷ هزار و ۵۷۷ نفر به میزان ۱۲ همت تسهیلات دریافت کردند.

یادآور می‌شود متقاضیان دریافت تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن می‌بایست با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام کرده تا پس از تأیید احراز شرایط و معرفی به بانک نسبت به تکمیل مدارک اقدام کنند.

لازم به ذکر است، سقف تسهیلات ودیعه مسکن برای مشمولان در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، کلان‌شهرها ۷۰ میلیون تومان و برای سایر شهر‌ها نیز ۴۰ میلیون تومان است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: