کد خبر: ۲۰۸۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - 20 February 2023
در حاشیه نهمین نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در یک کارگاه شرکت سیمرغ تجارت محصول جدید خود را معرفی کرد.

سیمرغ تجارت بسته بانکداری باز را رونمایی کردعاطفه فتحی معاون توسعه کسب و کار سیمرغ تجارت محصول آرک که بسته بانکداری باز است را رونمایی کرد.

او توضیح داد:«تمامی بازیگرهای اکوسیستم و بانک ها باید بتوانند یک مدل مشارکتی را تعریف کنند و براساس آن حرکت کنند. طی یک مطالعه ۸۰ درصد بانک‌ها نگاه تهدیدی به فین‌تک‌ها دارند و معتقد بودند که فین‌تک‌ها کار بانک‌ها را مختل کرده است. همه می‌خواهند برای مشتری خلق ارزش کنند. طبق همین مطالعه بانک‌ها می‌ترسند مشتریان خود را با فین‌تک‌ها از دست بدهند. در چنین شرایطی ما به‌دنبال قدرت‌یابی فین‌تک‌ها هستیم.»

او ادامه داد:«ما دو ابزار نئوبانک و بانک به‌عنوان یک سرویس داریم. اوپن بانک را برخی چتری می‌بینند که همه اینها را تحت پوشش قرار می‌دهد. چرا اصلا ما سراغ اینها رفتیم؟ ما مدل‌های جدیدی از ارتباط را باید در اکوسیستم تعریف کنیم که بحث اصلی آن خلق ارزش در مدل‌های اشتراکی است. خلق ارزش بلندمدت نیز یکی دیگر از موضوعات مهم است. خلق سود برای بازیگران مختلف و طراحی کردن سرویس‌های جدید نیز از دیگر ضرورت‌هاست.»

به گفته معاون توسعه سیمرغ تجارت بانکداری باز به‌دنبال استخراج اطلاعات برای سرویس‌دهی بهتر است که می‌تواند در شناخت مشتری و ارتباط بهتر با مشتری مفید باشد. بانک‌ها نباید خود را طرف حساب مشتری بدانند و باید به شکل مدرن به سراغ واسطه‌ها بروند. بیزنس واسط زمانی که به مشتری می‌خواهد سرویس دهد تنوع سرویس‌دهی بیشتری دارد و خلق ارزش بیشتری می‌کند.

 

منبع : راه پرداخت

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: