کد خبر: ۲۰۸۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - 28 January 2023
بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده از سوی نظام رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۲۳ میلادی، موسسه فناوری ماساچوست رتبه نخست جهان در رشته "تجارت و اقتصاد" است.

 بانکداری ایرانی- بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده از سوی نظام رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۲۳ میلادی، موسسه فناوری ماساچوست رتبه نخست جهان در رشته "تجارت و اقتصاد" است.

به گزارش ایسنا، پایگاه رتبه‌بندی تایمز از سال ۲۰۰۴ میلادی، یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی است و دانشگاه‌های جهان را رتبه‌بندی می‌کند. این نظام آخرین رتبه‌بندی موضوعی خود دانشگاه‌های جهان برای رشته "تجارت و اقتصاد" را منتشر کرده است.

جدول موضوعات این رتبه‌بندی‌ها از همان شاخص‌های عملکردی قابل اعتماد و دقیق دانشگاه تایمز نیز استفاده می‌کند ، اما این روش به تناسب رشته تجارت و اقتصاد مجدداً تنظیم شده است.

این رتبه بندی دانشگاه‌ها را بر اساس عملکرد آنها در رشته های تجارت و مدیریت، حسابداری و امور مالی، و اقتصاد و اقتصاد سنجی ارزیابی می‌کند.

جدول امسال شامل ۸۷۰ دانشگاه است که نسبت به سال گذشته که ۷۹۴ دانشگاه بود، افزایش یافته است.

در رتبه بندی امسال برای رشته "تجارت و اقتصاد" ، موسسه فناوری ماساچوست (MIT) رتبه برتر خود را نسبت به سال گذشته حفظ کرده است، در حالی که دانشگاه شینهوا چین با سه پله صعود به رتبه هشتم راه یافته و تنها ورودی جدید به ۱۰ رتبه برتر است.

در رتبه بندی امسال، تنها دو مورد جدید به ۲۰ دانشگاه برتر اضافه شده است: دانشگاه پکن، چین، که با هفت پله صعود به رتبه ۱۵ رسیده است، و مؤسسه فناوری فدرال زوریخ، سوئیس که با پنج پله صعود به رتبه شانزدهم رسیده است.

فراتر از ۲۰ کشور برتر، ایالات متحده همچنان در رشته اقتصاد و کسب و کار در جهان برتر است. اما کشورهای دیگر مانند کره جنوبی، سوئیس و استرالیا نیز پیشرفت کرده‌اند. به عنوان مثال، دانشگاه "یانسه" (پردیس سئول) با ۳۴ پله به رتبه ۴۴، دانشگاه زوریخ با پنج پله صعود به رتبه ۴۲ مشترک، و دانشگاه ملبورن با هشت پله به رتبه ۳۵ صعود کرده‌اند.

دانشگاه کالیفرنیا نیز بارها عملکرد خود را نسبت به سال گذشته بهبود بخشیده است. به عنوان مثال، پردیس دانشگاه برکلی با یک پله صعود به رتبه هفتم، و سن دیگو با یک پله صعود به رتبه ۳۱ مشترک رسیده است.

۱- موسسه فناوری ماساچوست(آمریکا)

۲- دانشگاه استنفورد(آمریکا)

۳-دانشگاه آکسفورد(انگلیس)

۴- دانشگاه هاروارد(آمریکا)

۵-دانشگاه شیکاگو(آمریکا)

۶-دانشگاه کمبریج(انگلیس)

۷- دانشگاه کالیفرنیا، برکلی(آمریکا)

۸- دانشگاه شینهوا(چین)

۹- دانشگاه ییل(آمریکا)

۱۰- مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن(انگلیس)

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: