کد خبر: ۲۰۷۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۹ - ۲۰ دی ۱۴۰۱ - 10 January 2023
بر اساس یادداشتی در بخش بانکی این کشور، بانک‌های روسیه ممکن است در سال ۲۰۲۳ تا ۵/ ۱ تریلیون روبل (۷/ ۲۰ میلیارد دلار) درآمد داشته باشند که در مقایسه با رکورد سود سال ۲۰۲۱ افزایش ۵/ ۱ برابری دارد.

ایبِنا: تحلیل‌گران معتقدند که درآمد بانک‌های روسیه تا ۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ می‌رسد. تحلیل‌گران پیشنهاد می‌کنند که تحول در مقیاس بزرگ اقتصاد از تقاضا برای وام حمایت می‌کند. در همین حال، آنان انتظار دارند که سبد وام‌های شرکت‌ها ۱۵درصد رشد کند.

بر اساس یادداشتی در بخش بانکی این کشور، بانک‌های روسیه ممکن است در سال ۲۰۲۳ تا ۵/ ۱ تریلیون روبل (۷/ ۲۰ میلیارد دلار) درآمد داشته باشند که در مقایسه با رکورد سود سال ۲۰۲۱ افزایش ۵/ ۱ برابری دارد. در این یادداشت آمده است: «بعد از سال چالش‌برانگیز ۲۰۲۲، بانک‌ها می‌توانند در این سال بین ۲/ ۱ تا ۵/ ۱ تریلیون روبل درآمد کسب کنند که بیش از نیمی از سود رکورد سال ۲۰۲۱ (۴/ ۲ تریلیون روبل) است.

تحلیل‌گران پیشنهاد می‌کنند که تحول در مقیاس بزرگ اقتصاد از تقاضا برای وام حمایت می‌کند در همین حال، آنان انتظار دارند که پرتفوی وام‌های شرکت‌ها به روبل ۱۵‌درصد و وام‌های شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) به میزان ۲۰ درصد رشد کنند همچنین پیش‌بینی می‌شود سهم وام‌های ارزی شرکت‌ها در مقایسه با ۱۶ درصد در سال ۲۰۲۲ و ۲۴ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۱۴ تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

باران ایرمان
منبع: ایبنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: