کد خبر: ۲۰۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۰۴ دی ۱۴۰۱ - 25 December 2022
موسسه ملل در آذرماه توانست هشت هزار میلیارد ریال درآمد از محل تسهیلات، 281 میلیارد ریال از محل سپرده‌گذاری، 1.2 میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری و 42 میلیارد ریال از محل کارمزد کسب درآمد کند. اما این وضعیت از ابتدای سال تاکنون شرایط متفاوت و رو به رشدی را نشان می‌دهد.

مهم‌ترین عملکرد بانک‌ها برای درآمدزایی، تسهیلات است اما بانک‌ها در حوزه‌های دیگری نیز درآمدزایی دارند که آن‌ها نیز از محل رفتار حرفه‌ای بانک‌هاست. درآمد از محل سرمایه‌گذاری، سپرده‌گذاری و کارمزدها ازجمله این موارد هستند. از همه مهم‌تر، تراز مالی بانک‌ها و مؤسسات است چراکه بسیاری از بانک‌ها توان این را ندارند که تراز خود همیشه مثبت و رو به رشد نگهدارند. این در حالی است که موسسه ملل در 9ماهه آذر امسال نسبت به سال قبل بیش از پنج برابر تراز مالی مثبت خود را رشد داد.

به گزارش بانکداری ایرانی ، موسسه ملل در آذرماه توانست هشت هزار میلیارد ریال درآمد از محل تسهیلات، 281 میلیارد ریال از محل سپرده‌گذاری، 1.2 میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری و 42 میلیارد ریال از محل کارمزد کسب درآمد کند. اما این وضعیت از ابتدای سال تاکنون شرایط متفاوت و رو به رشدی را نشان می‌دهد.

وضعیت کلی درآمد موسسه ملل
همان‌طور که از جدول زیر پیداست، تسهیلات در 9 ماهه منتهی به 30 آذر 1401 به رقم 61 هزار و 609 میلیارد ریال، درآمد سپرده‌گذاری دو هزار و 538 میلیارد ریال، درآمد سرمایه‌گذاری 882 میلیارد ریال و درنهایت درآمد کارمزد مبلغ 519 میلیارد ریال بود که درنهایت 65 هزار و 550 میلیارد ریال درآمد در این 9 ماهه کسب کرد. نکته مهم این است که این شرکت نسبت به آذر 1401 نزدیک به 50 درصد رشد را تجربه کرده است.

رشد پنج برابری تراز مثبت موسسه ملل طی یک سال


وضعیت کلی تسهیلات
موسسه ملل در آذرماه امسال، مانده تسهیلات 277 هزار میلیارد ریال داشته و از این محل، مبلغ 61 هزار میلیارد ریال کسب درآمد کرد.

رشد پنج برابری تراز مثبت موسسه ملل طی یک سال


مانده سپرده در اذر 1401
در آذر 1401 مانده سپرده این موسسه مبلغ 415 هزار میلیارد ریال بود که بابت آن مبلغ 53 هزار میلیارد ریال هزینه سود سپرده پرداخت شد. ذکر این نکته ضروری است که افزایش سپرده نشان از رشد منابع موسسه برای افزایش قدرت تسهیلات است و این نکته را موسسه ملل در آذر امسال به نحو مناسبی اعمال کرده است. در واقع منابع بانک رشد قابل توجه نزدیک به 30 درصدی داشت.

رشد پنج برابری تراز مثبت موسسه ملل طی یک سال

تراز مالی مثبت
در مقابل این تسهیلات و سپرده مهمترین مساله، تراز مالی موسسه است. در اذر 1401 تراز مثبت وملل هشت هزار و 517 میلیارد ریال است. در ابان 1401 این تراز شش هزار میلیارد ریال بود و در آذر 1401 این تراز در لبه مرز بود، چرا که رقم تراز موسسه هزار و 600 میلیارد ریال بود ولی در اذر امسال توانست 5برابر این تراز را رشد دهد.

 

رشد پنج برابری تراز مثبت موسسه ملل طی یک سال

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: