کد خبر: ۲۰۷۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۳ - ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - 17 December 2022
بررسی صورت‌های مالی ۶ ماهه بیمه ملت نشان می‌دهد این شرکت در نیمه نخست سال۱۴۰۱، سودی بیشتر از کل سال ۱۴۰۰ را محقق کرده است.

بررسی صورت‌های مالی ۶ ماهه بیمه ملت نشان می‌دهد این شرکت در نیمه نخست سال۱۴۰۱، سودی بیشتر از کل سال ۱۴۰۰ را محقق کرده است.

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، بررسی صورت‌های مالی ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، اعداد و ارقام خوبی را پیش روی سهامداران و بیمه‌گذاران این شرکت قرار داده است.

بر اساس صورت‌های مالی بیمه ملت، این شرکت با کسب سود ۵۴۵میلیارد ریالی، سودی معادل ۱۱۲درصد سود دوره ۱۲ماه سال ۱۴۰۰ را محقق کرده و از رکورد سود سال پیش خود عبور کرده است. کسب این میزان سود در حالی به دست آمده که بیمه ملت در سال ۱۴۰۱، جذب پرتفوی بیشتری داشته و خسارت پرداختی آن نیز افزایش پیدا کرده و همچنین با افزایش ۴۰درصدی حقوق کارکنان و افزایش قیمت خدمات و هزینه‌های اداری و عمومی نیز روبه‌رو بوده است. کسب سود در این شرایط، نشان از مدیریت ریسک صحیح، مدیریت مناسب هزینه‌های شرکت و سرمایه‌گذاری موثر بیمه ملت در ۶ ماه نخست سال۱۴۰۱ دارد که کارنامه‌ای موفق را پیش روی سهامداران و بیمه‌گذاران آن قرار داده است.

یکی از آمارهای قابل توجه دیگر و مهم بیمه ملت در صورت‌های مالی منتشر شده روی سامانه کدال، ترکیب پرتفوی این شرکت است؛ به‌طوری‌که سهم رشته‌ درمان، به عنوان یک رشته پرریسک، در پرتفوی این شرکت تنها ۱۱درصد است که نسبت به سال گذشته ۷ درصد کاهش پیدا کرده و نشان‌دهنده شناسایی مناسب ریسک‎های شرکت و دستیابی به یک پرتفوی متوازن است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: