کد خبر: ۲۰۷۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - 11 December 2022
معاون بازرگانی میادین میوه و تره بار گفت: هم اکنون مرغ با قیمت ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود که حدود ۱۶ درصد از نرخ مصوب کمتر است.

بانکداری ایرانی-معاون بازرگانی میادین میوه و تره بار گفت: هم اکنون مرغ با قیمت ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود که حدود ۱۶ درصد از نرخ مصوب کمتر است.

به گزارش تسنیم، اعرابی افزود: امروز یکشنبه (20 آذرماه)، قیمت عمده مرغ در میدان بهمن تهران حدود 50 هزار تومان برای هر کیلوگرم است که نسبت به روز گذشته تغییر نداشته است.

وی گفت: مرغ در این میدان بصورت خرده فروشی هم حدود 53 هزار تومان عرضه می‌شود.

معاون بازرگانی میادین میوه و تره بار افزود: نرخ مرغ برای عرضه در میادین میوه و تره بار 52 هزار و 700 تومان تعیین شده که حدود 16 درصد کمتر از نرخ مصوب (63 هزار تومان) است و این فرصت خوبی برای خرید و ذخیره سازی است.

از سوی دیگر مدیرکل نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید مرغ در سطح کشور در وضعیت مطلوبی است گفت: هم اکنون تولید مرغ بصورت روزانه حدود 800 تن بیش از نیاز بازار است که باعث پیشی گرفتن عرضه از تقاضا شده است.

امرالهی گفت: مرغ در سطح خرده فروشی در کشور حدود 57 هزار تومان برای هر کیلوگرم بر مشتریان عرضه می‌شود.

مدیرکل نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، ورود تشکل‌های صنعت طیور برای جمع آوری مرغ مازاد نیاز بازار و حذف عوارض صادرات مرغ را از جمله راهکار‌های لازم برای جلوگیری از زیان تولیدکننده‌های مرغ برشمرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: