کد خبر: ۲۰۷۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - 10 December 2022
براین اساس، "وبملت" در این مدت 558 ریال سود تلفیقی به ازای هر سهم محقق کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 120 درصدی روبرو شد. همچنین شرکت اصلی در این مدت 449 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 201 درصدی همراه شد.

بانک ملت با ارائه صورت های مالی حسابرسی شده نیمه نخست سال از شناسایی ۵۵۸ ریال سود تلفیقی برای هر سهم و رشد ۹۳ درصدی درآمد تسهیلات نسبت به دوره مشابه قبل خبر داد.

به گزارش بانکداری ایرانی ، "وبملت" در این مدت 558 ریال سود تلفیقی به ازای هر سهم محقق کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 120 درصدی روبرو شد. همچنین شرکت اصلی در این مدت 449 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 201 درصدی همراه شد.

میزان درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری و اوراق بدهی بالغ بر 49.5 هزار میلیارد تومان بود که با کسر هزینه 22.9 هزار میلیارد تومانی سود سپرده ها، 26.5 هزار میلیارد تومان خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری کسب که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رشد 93 درصدی همراه شده است.

نرخ موثر سود سپرده های ریالی و تسهیلات در پایان شهریور سال 1401 معادل 5.84 و 8.94 درصد بوده که 0.4 و 0.5 واحد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

برآورد بانک از تغییر در نرخ سود تسهیلات اعطایی: طی 6 ماهه منتهی به اسفند 1401 با توجه به بخشنامه های نظارتی بانک مرکزی تغییر محسوسی در نرخ سود تسهیلات مورد انتظار نبوده و ادامه روند گذشته مورد انتظار است.

برآورد بانک از تغییرات در مانده تسهیلات: با توجه به حجم منابع پیش بینی شده، رشد مورد انتظار تسهیلات سال جاری نسبت به سال گذشته به میزان 45 درصد برآورد می‌شود.

برآورد بانک از تغییرات در مورد ذخیره مطالبات مشکوک الوصول: نسبت مطالبات مشکوک الوصول به تسهیلات یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مدیریت ذخیره مطالبات مشکوک الوصول است. با توجه به رشد مورد انتظار تسهیلات به میزان 45 درصد، مدیریت و کاهش هزینه های مطالبات مورد توجه و تاکید مدیریت ارشد بانک است.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: