کد خبر: ۲۰۷۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - 08 December 2022
سید احسان خاندوزی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک مهر ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تامین مالی ۱۰۰۰ شرکت دانش بنیان اظهار داشت: وزارت اقتصاد، وزارت تامین مالی است و از اقتصاد کشور پشتیبانی می‌کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اینکه بخش‌هایی از اقتصاد دچار رکود است، در لایحه بودجه ۱۴۰۲ پیشنهاد حمایت مالی از شرکت‌ها ارائه و انجام شود و حمایت‌های مالیاتی لازم را از این بخش‌ها انجام خواهد شد تا رونق بگیرند.

به گزارش بانکداری ایرانی ، سید احسان خاندوزی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک مهر ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تامین مالی ۱۰۰۰ شرکت دانش بنیان اظهار داشت: وزارت اقتصاد، وزارت تامین مالی است و از اقتصاد کشور پشتیبانی می‌کند.

وی درباره حمایت از شرکت‌های دانش بنیان افزود: در حوزه حمایت از تولید و شرکت‌های دانش بنیان تلاش کردیم از ابزار مالیاتی استفاده نکنیم و با کاهش مالیات آنها را در امر تولید حمایت کنیم.

خاندوزی با اشاره به تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: در این لایحه پیشنهاد دادیم با توجه به اینکه هنوز بخش‌هایی از اقتصاد از رکورد خارج نشده‌اند، حمایت‌های مالیاتی لازم را از این بخش‌ها انجام دهیم تا رونق بگیرند؛ زیرا رونق آنها برای دولت هم افزایش درآمد خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد: سطح درآمد مالیاتی سال ۱۴۰۲ حاوی پیام تسلیت و گشایش شرکت‌های تولیدی باشد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه اقتصاد کشور بانک پایه است، گفت: در این نوع از اقتصاد بانک‌ها سهم بزرگی در تأمین مالی دارند و در این روش تامین مالی به وسیله قرض‌الحسنه ویژگی ممتازی است و از این روش برای تولید بهترین محصول که محصولات دانش بنیان است می‌توان بهره‌مند شد.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: