کد خبر: ۲۰۷۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - 08 December 2022
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد؛
انتشار اوراق قرض الحسنه برای اولین بار در کشور توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام‌ خواهد شد.

انتشار اوراق قرض الحسنه برای اولین بار در کشور توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام‌ خواهد شد.

به گزارش بانکداری ایرانی ،سید سعید شمسی نژاد مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مراسم انعقاد تفاهم همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تامین مالی و حمایت از ۱۰۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور با اشاره به حمایت بانک مرکزی دولت سیزدهم از بانکداری خرد و قرض الحسنه اظهار کرد: ما در یک‌ سال گذشته توانستیم به مدت ۱۴ سال گذشته رشد منابع داشته باشیم و کمترین‌ معوقات متعلق به بانک ما با رقم ۰/۴۶ درصد است.

وی‌ ادامه داد: افزایش سقف تسهیلات با کمک بانک‌ مرکزی محقق شد که برای اشخاص حقیقی به ۲۰۰ میلیون تومان رسید و برای اشخاق حقوقی ۵۰۰ میلیون تومان شد.

شمسی نژاد تاکید کرد: تا پایان سال۳۰ درصد خدمات بانک ما به صورت غیرحضوری خواهد شد. ضمن اینکه اولین بانکی بودیم که توثیق سهام برای دریافت تسهیلات را اجرایی کردیم که تاکنون هزار فقره توثیق سهام داشته‌ایم.

وی با اشاره به برنامه های آتی بانک افزود: انتشار اوراق قرض الحسنه برای اولین بار در کشور توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام‌ خواهد شد که کمتر از یک ماه دیگر تا رقم ۱۰۰ میلیارد تومان محقق می‌شود.افزایش سرمایه از ۵ همت به ۱۰ همت و همچنین اصلاح اساسنامه بانکهای قرض الحسنه با کمک وزارت اقتصاد از دیگر برنامه های این بانک است.

 

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: