کد خبر: ۲۰۶۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۹ - ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - 14 November 2022
معاونت امور مشترکین آبفای استان تهران گفت: از ابتدای مهرماه تا کنون انشعاب آب ٩٣٠٠ خانوار بدمصرف به طور موقت قطع شده است.

 بانکداری ایرانی- معاونت امور مشترکین آبفای استان تهران گفت: از ابتدای مهرماه تا کنون انشعاب آب ٩٣٠٠ خانوار بدمصرف به طور موقت قطع شده است.

سید رسول باقری در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه الگوی مصرف ماهانه آب در تهران ۱۴ متر مکعب برای هر خانوار (حدود 3.5 نفر) تعیین شده، اما این عدد هم‌اکنون حدود ۲۲۰ لیتر بوده که ۸۰ لیتر بیش از الگو است، اظهار کرد: تنها ۳۷ درصد خانوارهای تهرانی الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند و سایر مصرف‌کنندگان در گروه‌های پرمصرف‌ و بدمصرف قرار دارند.
وی با تاکید بر اینکه از ابتدای مهرماه برای مشترکان بدمصرف - یعنی مشترکانی که بیش از دو برابر الگو مصرف می کنند - محدودیت هایی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: پس از اعلام تذکر، در صورت عدم رعایت، نسبت به قطع آب این دسته از مشترکان اقدام می کنیم.
وی با بیان اینکه به طور عمده آبیاری باغچه، شست‌وشوی معابر و پارکینک یا پرکردن استخر با آب شرب از مصادیق بدمصرفی مشترکان بدمصرف است، گفت: قانون این اجازه را می‌دهد مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند نسبت به قطع انشعاب آنها اقدام و یا اینکه تعرفه مشترکان بدمصرف به صورت غیر یارانه‌ای محاسبه شود.
وی با تاکید بر اینکه نسبت به این موضوع با جدیت اقدام خواهیم کرد، گفت: وضعیت منابع آبی تهران مطلبوب نیست و نباید اجازه مصرف بیش از اندازه داده شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: