کد خبر: ۲۰۶۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - 13 November 2022
سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام گفت: منابع استان در حال حاضر حدود 16هزار میلیارد ریال و سهم نقدیندگی بانک در استان ایلام بیش از 8 درصد است.

سهم نقدینگی بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام بیش از 8 درصد استسرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام گفت: منابع استان در حال حاضر حدود 16هزار میلیارد ریال و سهم نقدیندگی بانک در استان ایلام بیش از 8 درصد است.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، «علی اصغر کائیدی» سرپرست مدیریت شعب بانک در استان ایلام با اشاره به رشد 45 درصدی منابع بانک در این استان گفت: در سال جاری 14هزار و 500 فقره وام با ارزش 7377 میلیارد ریال از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان پرداخت شده است.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام در همکاری با نهادهای حمایتی موفق به پرداخت 171 فقره وام اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره) به ارزش 157 میلیارد و 400 میلیون ریال شده است.

سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام عنوان کرد: همچنین در سال جاری 43 فقره وام اشتغال زایی بهزیستی به مبلغ 43 میلیارد ریال و 29 فقره وام اشتغال زایی بنیاد برکت به ارزش 16 میلیارد ریال پرداخت شده است.

توسعه خدمات الکترونیکی بانک در استان ایلام

کائیدی در خصوص وضعیت استفاده مشتریان استان از ابزارهای غیرحضوری بانک همچون افتتاح حساب آنلاین و درخواست وام آنلاین گفت: تعداد افتتاح حساب‌های آنلاین در این استان 7168 مورد و درخواست وام آنلاین در استان نیز 2030 مورد بوده است.

وی تأکید کرد: در استان ایلام 9741 مورد همراه بانک و 4565 مورد اینترنت بانک برای مشتریان بانک قرض الحسنه مهر ایران فعال شده است.

سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام با اشاره به اقدامات صورت گرفته این بانک در استان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی عنوان کرد: بیمه تمام منازل روستاهای استان ایلام در سال 1399، کمک به حوزه بهداشت در قالب خرید تجهیزات مبارزه با بیماری کرونا به مبلغ 5 میلیارد ریال، توزیع لوازم التحریر میان یکی از مدارس مناطق محروم استان و ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی از جمله فعالیت‌های بانک در استان ایلام در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

کائیدی اظهار داشت: استقرار 2 خودپرداز سیار در ایام اربعین و افزایش ساعات کاری شعبه مهران تا ساعت 19 عصر از دیگر فعالیت‌های این بانک در ایام اربعین برای خدمت رسانی بهتر به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام در سال جاری تعداد 167 فقره وام ازدواج به مبلغ 227 میلیارد ریال و تعداد 279 فقره وام فرزندآوری به مبلغ 104 میلیارد ریال پرداخت کرده است.

انعقاد تفاهم نامه میان بانک و حوزه‌های نفتی و گازی

سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام با بیان اینکه ظرفیت مناسب حوزه‌های نفت و گاز از جمله مزیت‌های این استان به شمار می‌رود، گفت: استان ایلام دومین استان گازخیز کشور و سومین استان نفت خیز کشور است. بانک در حوزه نفت و گاز بازاریابی هایی انجام داده که در این راستا تفاهم نامه مشترک برای پرداخت وام به پرسنل پالایشگاه گاز ایلام و شرکت گاز منعقد شده است.

کائیدی مزیت دوم استان ایلام را حوزه دامپروری عنوان کرد و افزود: ایلام یکی از مهمترین استان‌های کشور در حوزه صدور دام به کشورهای دیگر است. بنابراین برای حمایت از این حوزه میان بانک و کشتارگاه صنعتی استان ایلام قرارداد همکاری منعقد شده است.

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های این بانک برای توسعه صنعت دامپروری در استان پرداخت وام به این بخش با همکاری بنیاد برکت و کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است.

انعقاد تفاهم نامه میان بانک و گمرک استان ایلام

سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام اضافه کرد: مزیت بعدی این استان وجود مرز بین المللی مهران به عنوان مهمترین، پرترددترین و بزرگترین گمرک کشور با کشور عراق است که در این حوزه نیز قرارداد با گمرک استان ایلام در قالب طرح مهریار منعقد شده است.

کائیدی موفق‌ترین طرح‌های بانک را «مهریار» و «کالاکارت» ارزیابی کرد و گفت: اجرای طرح مهریار موجب جذب منابع بیشتر و نیز رشد تعداد مشتریان و گسترش دایره حوزه نفوذ بانک شده است.

وی ادامه داد: تقویت حساب‌های جاری با اختصاص امتیاز ویژه و مشوق‌های انگیزشی به کسبه، صنوف و بازاریان راهکار هایی هستند که به جذب منابع در بانک کمک خواهند کرد.

سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان ایلام تأکید کرد: با استقبال بی نظیر مردم استان ایلام و اعتماد مردم به بانک، منابع استان در حال حاضر حدود 16هزار میلیارد ریال و سهم نقدیندگی بانک در استان ایلام بیش از 8 درصد است.

کائیدی گفت: با توجه به سیاست‌های بانک قرض الحسنه مهر ایران، یکی از اهداف متعالی دکتر شمسی نژاد مدیرعامل بانک ضمن افزایش ضریب نفوذ خدمات بانک به آحاد مختلف جامعه کارت مهر به عنوان کارت زندگی در اختیار همه مردم ایران قرار گیرد که امیدواریم با تلاش همه پرسنل و نیز با برنامه ریزی‌های انجام شده، این مهم در آینده نزدیک محقق شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: