کد خبر: ۲۰۶۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - 08 November 2022
طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این‌باره اظهار کرد: مسلما خرید ارز آن هم به میزان ۲۰۰۰دلار از فعالیت‌‌های اقتصادی خانوار به شمار می‌‌رود و اطلاعات آن برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال می‌‌شود.

ایبِنا : سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: خرید ارز در پایگاه اطلاعات اقتصادی خانوار و پایگاه رفاه ایرانیان ثبت خواهد شد.

معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با ارسال پیامکی به مردم و کسانی که کارت ملی خود را برای خرید ۲۰۰۰دلار سهمیه‌‌ای به دیگران اجاره می‌‌دهند، هشدار داد که بدیهی است اطلاعات هویتی خریداران برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان امور مالیاتی ارسال می‌‌شود.

در این میان سوالی که مطرح می‌‌شود این است که آیا خرید این سهمیه ارزی باعث می‌‌شود که دهک یارانه‌‌ای مردم تغییر کند یا آنها از لیست یارانه حذف شوند؟ طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این‌باره اظهار کرد: مسلما خرید ارز آن هم به میزان ۲۰۰۰دلار از فعالیت‌‌های اقتصادی خانوار به شمار می‌‌رود و اطلاعات آن برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال می‌‌شود.

او ادامه داد: خرید ارز از سویی تراکنش مالی به حساب می‌‌آید و از سوی دیگر فعالیت اقتصادی محسوب می‌‌شود و این مساله برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت رفاه در پایگاه اطلاعات اقتصادی خانوار و پایگاه رفاه ایرانیان ثبت خواهد شد. حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت اقتصادی ممکن است باعث تغییر دهک یارانه‌‌ای مردم یا حذف آنها از لیست یارانه‌‌بگیران شود، ادامه داد: معیار‌‌های دهک‌‌بندی مردم و یارانه‌‌بگیران از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعیین شده و برحسب آن دهک‌‌بندی صورت می‌‌گیرد. بنابراین سازمان هدفمندی یارانه‌ها فقط اجرا کننده سیاست‌‌ها و برنامه‌هایی است که از سوی وزارت رفاه اعلام می‌‌شود. سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد: مالکیت خودرو، تراکنش مالی، درآمد‌‌های خانوار و... جزو فعالیت‌‌های اقتصادی محسوب می‌‌شوند که اتفاقا برحسب آن دهک‌‌بندی‌‌های مختلف برای برقراری یارانه نیز انجام می‌‌شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: