کد خبر: ۲۰۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - 22 October 2022
سرپرست بانک مسکن اعلام کرد
سرپرست بانک مسکن اعلام کرد: عملکرد بانک مسکن در 7 ماهه اول سال جاری در پرداخت تسهیلات، معادل کل تسهیلات پرداختی در سال 1400 است.

سرپرست بانک مسکن اعلام کرد: عملکرد بانک مسکن در 7 ماهه اول سال جاری در پرداخت تسهیلات، معادل کل تسهیلات پرداختی در سال 1400 است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن با اعلام این خبر گفت: بانک مسکن در راستای سیاست های دولت محترم و اجرای برنامه های دولت مبنی بر کمک به خانه دار کردن اقشار گوناگون جامعه علی الخصوص گروه هدف، تاکنون نسبت به پرداخت 732 هزار میلیارد ریال تسهیلات اقدام کرده است که معادل کل تسهیلات اعطایی در سال گذشته است. بدیهی است تا پایان سال جاری شاهد رشد قابل ملاحظه ایی در پرداخت تسهیلات نسبت به پایان سال قبل خواهیم بود.

عسکری افزود: با توجه به فعالیت تخصصی بانک مسکن، عمده تسهیلات این بانک به ساخت واحدهای مسکونی تخصیص یافته است. به طوری که تسهیلات ساخت مسکن نسبت به دوره مشابه سال قبل، بالغ بر 326 درصد رشد داشته است که این امر نشان از همراهی بانک مسکن با دولت محترم مبنی بر تامین مالی واحدهای مسکونی در حال ساخت است.

وی گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، این بانک با هدف تامین مسکن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه که از اهداف اصلی طرح نهضت ملی مسکن است، نسبت به پذیرش تامین منابع مالی ساخت بیش از 394 هزار واحد مسکونی اقدام کرده، به طوری قرارداد تسهیلاتی حدود 166 هزار واحد مسکونی منعقد و نزدیک به 20 هزار واحد مسکونی نیز در مرحله انعقاد قرارداد تسهیلاتی هستند. آمار مذکور نشان دهنده این موضوع است که عملکرد بانک در طرح نهضت ملی مسکن مطلوب است.

عسکری ادامه داد: علاوه بر موارد گفته شده، بانک مسکن تاکنون بیش از 43 هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه پرداخت کرده که معادل کل وام قرض الحسنه پرداخت شده توسط این بانک در سال گذشته است.

وی خاطر نشان کرد: عمده وام قرض الحسنه پرداختی مربوط به قرض الحسنه ازدواج، اشتغالزایی و قرض الحسنه فرزندآوری می باشد.

عسکری در ادامه گفت: عملکرد مطلوب بانک در پرداخت تسهیلات در 7 ماهه اول سال، نشان از همراهی و همدلی تمامی کارکنان بانک مسکن با آحاد جامعه و دولت محترم است و در ادامه مسیر این همدلی و همراهی بیش از گذشته ادامه خواهد داشت. انشاءالله در آینده آمار عملکرد تسهیلات بانک مجدداً اطلاع رسانی خواهدشد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: