کد خبر: ۲۰۶۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - 12 October 2022
پروژه پرداخت خسارت برخط برای خسارت‌‌های کمتر از ۲۰میلیون یکی از طرح‌های ترافیکی است. سامانه‌‌ای در بیمه مرکزی نیز انجام شده و قرار است با همین سامانه خسارت محاسبه و برای شخص زیان‌‌دیده صادر شود. بهزادپور افزود: بحث ارزیابی ریسک و خطر راننده نیز در دستور کار قرار دارد.

ایسنا : رئیس بیمه مرکزی گفت: پارسال بیش از ۲۴میلیون بیمه نامه شخص ثالث صادر و بیش از ۲۳هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت شده‌‌ است. مجید بهزادپور در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی بارومسافر که در شهرک آزمایش برگزار شد، اظهار کرد: آمار متوفیان و مصدومان حوادث جاده‌‌ای و ترافیکی آمار بالایی است و بعضا با تلفات جنگ‌‌های اروپا قابل مقایسه است. البته در گذشته این آمار بیشتر بود؛ اما با تلاش دستگاه‌های مسوول این آمار پایین‌‌تر آمده است. حدود ۱۷هزار کشته و بیش از ۳۶۰هزار مصدوم آمار تکان‌‌دهنده‌ای است‌‌.


در چهارماه اول نیز تعداد متوفیان ۱۱درصد افزایش داشته و تعداد مصدومان نیز ۲۰درصد بیشتر شده است. او ادامه داد: صنعت بیمه هم مانند مجموعه فراجا در بخش امنیت و آرامش مردم سهمی دارد. اصلی‌‌ترین هدف صنعت بیمه دادن آرامش و اطمینان به آحاد مردم است. صنعت بیمه حوزه‌های مختلفی دارد. برای مثال حوزه بیمه شخص ثالث بیش از ۴۰درصد پورتفوی حق بیمه مربوط به آن می‌‌شود.

در سال۱۴۰۰ تعداد بیمه‌‌نامه صادرشده بیش از ۲۴میلیون بیمه‌نامه بوده و یک‌میلیون و ۴۵۷هزار خسارت ثبت‌شده‌‌ و بیش از ۲۳هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت شده است. مجموع خسارت‌‌هایی که توسط صنعت بیمه پرداخت شده، بالغ بر ۳۰هزار میلیارد تومان بوده است. وی تصریح کرد: به موجب حق بیمه، ۱۰درصد حق بیمه شخص ثالت برای رسیدگی فوری به مصدومیت به حساب وزارت بهداشت پرداخت می‌‌شود. این رقم در سال‌های گذشته به ۱۶هزار میلیارد تومان رسیده است.

به غیر از این موارد در بعد فرهنگ‌‌سازی نیز با شیوه‌های مختلف در رسانه‌های مختلف با ساختن سریال و... صنعت بیمه‌‌ فعال بوده است. بهزادپور اظهار کرد: در موضوع حوادث ترافیک مستقیما درگیر هستیم. وزارت راه، صمت، قوه قضائیه، وزارت بهداشت و... نیز در این زمینه درگیرند. این موضوع هم برای کشور بار اقتصادی دارد و هم مشکلات اجتماعی جدی دربرداشت. در سال۱۳۸۶ آمار افراد آسیب‌دیده از این موضوع بسیار زیاد بود. ما از ابتدای سال با همکاری خوب با پلیس راهور برای حل این معضل کاملا در خدمت پلیس هستیم.

مجموعه صنعت بیمه به‌طور مستقیم پرداخت هزینه را انجام می‌‌دهد؛ اما جان مردم برای ما بسیار ارزشمندتر است. ما از رئیس پلیس راهور درخواست کردیم که اگر می‌‌توانیم در هر حوزه‌ای با پلیس همکاری کنیم. او درباره پروژه‌های مشترک بیمه و پلیس راهور گفت: با توجه به حساسیت موضوع، اگر بتوانیم هر چه بیشتر از تکنولوژی استفاده کنیم تلفات کمتری خواهیم داشت.

پروژه پرداخت خسارت برخط برای خسارت‌‌های کمتر از ۲۰میلیون یکی از طرح‌های ترافیکی است. سامانه‌‌ای در بیمه مرکزی نیز انجام شده و قرار است با همین سامانه خسارت محاسبه و برای شخص زیان‌‌دیده صادر شود. بهزادپور افزود: بحث ارزیابی ریسک و خطر راننده نیز در دستور کار قرار دارد.

ما با قوه قضائیه نیز کاری مشترک شروع کردیم . او تاکید کرد: در سال جاری باید حول چند محور اصلی با نهادهای مختلف همکاری کنیم. یکی از آنها تبادل اطلاعات و ایجاد سامانه جامع رسیدگی به تصادفات است. گام دوم نیز موضوع فرهنگ‌‌سازی است و سومین گام هم عملیات اجرایی مشترک است تا بتوانیم حوادث و سوانح را کاهش دهیم.

نگار کریمی
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: