کد خبر: ۲۰۵۹۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۲ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - 26 September 2022
سرپرست بانک کشاورزی همچنین درباره گلایه عده‌‌‌ای نسبت به سقف این تسهیلات گفت: سقف تسهیلات دامدارکارت را وزارت جهاد کشاورزی تا ٢٠٠‌میلیون تومان تعیین کرده و بانک کشاورزی هم تابع سیاست‌های جهاد کشاورزی است و سیاست جهاد کشاورزی این بوده که بخش دیگر منابع در بازارگاه توزیع شود.

سرپرست بانک کشاورزی درباره همکاری‌‌‌های این بانک با بانک‌های روسیه در حوزه محصولات کشاورزی تاکید کرد: بانک کشاورزی مجوز صدور ال سی برای کشور را دریافت کرده و می‌توانیم برای هر متقاضی واجد شرایط ال سی باز و این مجوز را صادر کنیم.

فریدون بهبهانی درباره اعتراض برخی از دامداران نسبت به عدم‌دریافت تسهیلات دامدار کارت اظهار کرد: آمار می‌‌‌گوید در مدت زمان ٣ ماه به ٩٢‌هزار نفر دامدار تسهیلات مرتبط با دامدار پرداخت شده و این تعداد متقاضی توانستند دامدارکارت را دریافت کنند.

او ادامه داد: احتمالا متقاضیانی که موفق به دریافت تسهیلات دامدار کارت نشدند مشکل نقص مدارک دارند. سرپرست بانک کشاورزی همچنین درباره گلایه عده‌‌‌ای نسبت به سقف این تسهیلات گفت: سقف تسهیلات دامدارکارت را وزارت جهاد کشاورزی تا ٢٠٠‌میلیون تومان تعیین کرده و بانک کشاورزی هم تابع سیاست‌های جهاد کشاورزی است و سیاست جهاد کشاورزی این بوده که بخش دیگر منابع در بازارگاه توزیع شود.

بهبهانی تاکید کرد: باید توجه کرد که قرار نیست تسهیلات تمام کمبود سرمایه در گردش را پوشش دهد، بانک کشاورزی با ارائه تسهیلات به دنبال این است که یک دوره سرمایه در گردش موردنیاز یک واحد را تامین کند و آن واحد در دوره‌‌‌های بعدی با درآمدی که حاصل دوره‌‌‌های قبل بوده می‌تواند امورات را ساماندهی کند.

او افزود: بر اساس یونیت کاستی که وزارت جهاد کشاورزی تعیین کرده هزینه تمام شده برای سرمایه در گردش موردنیاز واحد‌‌‌های دامداری را محاسبه و شاخص‌‌‌های مورد تایید را به دامداران، مرغداران و... اعلام کرده است.

بهبهانی گفت: موضوع این است که در مورد دامدار کارت دامداران سنتی حضور دارند که برای این افراد فعال در این حوزه بحث بهره‌‌‌وری مهم نیست و فردی با ٣ راس گاو هم می‌تواند تسهیلات دامدارکارت را دریافت کند و ممکن است مابقی این تسهیلات را در برخی دیگر از بخش‌‌‌ها مورد استفاده قرار دهد اما در دامداری صنعتی شرایط متفاوت است و با این سقف از تسهیلات می‌توانند حداکثر استفاده برای افزایش بهره‌‌‌وری را انجام دهند.

سرپرست بانک کشاورزی همچنین درباره همکاری‌‌‌های این بانک با بانک‌های روسیه در حوزه محصولات کشاورزی تاکید کرد: بانک کشاورزی مجوز صدور ال سی برای کشور را دریافت کرده و می‌توانیم برای هر متقاضی واجد شرایط ال سی باز و این مجوز را صادر کنیم.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: