کد خبر: ۲۰۵۶۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - 10 September 2022
وامی که لندو به مشتریانش ارائه می‌دهد توسط بانک آینده تامین می‌شود. سود بانک آینده ۱۸‌درصد تعریف شده است. در کنار سود بانکی، لندو هم مانند سایر سامانه‌‌های خرید اقساطی، مبلغی را به عنوان پیش‌‌پرداخت از متقاضیان دریافت می‌کند.

دنیای‌اقتصاد : وامی که لندو به مشتریانش ارائه می‌دهد توسط بانک آینده تامین می‌شود. سود بانک آینده ۱۸‌درصد تعریف شده است. در کنار سود بانکی، لندو هم مانند سایر سامانه‌‌های خرید اقساطی، مبلغی را به عنوان پیش‌‌پرداخت از متقاضیان دریافت می‌کند.

در گذشته پیش‌‌پرداخت لندو به سود بانک آینده (۱۸‌درصد) اضافه می‌‌شد؛ یعنی سودی که مشتریان لندو در اقساط ماهانه خود می‌‌پرداختند، شامل سود بانکی به اضافه پیش‌‌پرداخت لندو بود؛ این موضوع در حال حاضر تغییر کرده است.

لندو در ماه جاری پیش‌‌پرداخت دریافتی خود را به‌‌طرز چشمگیری کاهش داده است. به عنوان مثال در وام ۲۰‌میلیون تومانی لندو، ۷۰۰‌هزار تومان از مبلغ بازپرداخت کم شده و مجموع بازپرداخت به ۲۴‌میلیون و ۱۴۰‌هزار تومان رسیده است. علاوه بر کاهش پیش‌‌پرداخت، نحوه دریافت آن از مشتریان هم بهبود پیدا کرده است. تغییر به این صورت است که دیگر پیش‌‌پرداخت لندو روی اقساط ماهانه مشتریان محاسبه نمی‌شود و از این به بعد سود اقساط ماهانه مشتریان، فقط همان سود ۱۸‌درصد بانکی است. در گذشته اقساط ماهانه وام ۲۰‌میلیون تومانی لندو، ۲‌میلیون و ۷۰‌هزار تومان بود که در حال حاضر این عدد به ۱‌میلیون و ۸۳۳ تومان رسیده است.

نکته حائز اهمیت این است که اقساط مشتریان پیش از دریافت وام آغاز می‌‌شد، در حالی که از این به بعد مشتریان لندو یک ماه بعد از دریافت وام، شروع به پرداخت اقساط می‌کنند. از ماه جاری پیش‌‌پرداخت لندو در مرحله پایانی از مشتریان دریافت می‌شود. در واقع مشتریان لندو هم مثل مشتریان سایر سامانه‌‌ها، بعد از واریز پیش‌‌پرداخت می‌توانند وام خود را دریافت کنند.

لندو تنها سامانه‌‌ای است که وام خود را فقط با دریافت سفته و بدون چک و ضامن ارائه می‌دهد. در واقع لندو برای تسهیل فرآیند ارائه وام و راحتی هرچه بیشتر متقاضیان، ریسک عدم‌دریافت ضمانت چک را به جان خریده است. دریافت پیش‌‌پرداخت با توجه به ریسک‌های زیادی که لندو تا زمان بازپرداخت کامل اقساط متحمل می‌شود، منطقی به‌‌ نظر می‌‌رسد.

تغییرات مربوط به میزان سود، برای مشتریان جدید و مشتریانی که هنوز درخواستشان را کامل نکرده‌‌اند، اعمال می‌شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: