کد خبر: ۲۰۵۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - 05 September 2022
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین ‌اجتماعی گفت: سازمان تامین‌ اجتماعی در نظر دارد با پرداخت تسهیلات ۱۲میلیون تومانی به تعدادی از بازنشستگان و مستمری‌‍‌بگیران، زمینه‌ی حضور این عزیزان را در پیاده‌روی اربعین فراهم آورد.

سازمان تامین ‌اجتماعی : معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین ‌اجتماعی گفت: سازمان تامین‌ اجتماعی در نظر دارد با پرداخت تسهیلات ۱۲میلیون تومانی به تعدادی از بازنشستگان و مستمری‌‍‌بگیران، زمینه‌ی حضور این عزیزان را در پیاده‌روی اربعین فراهم آورد.

احمد اسفندیاری اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و برای تحقق درخواست بازنشستگان عزیز در زمینه فراهم شدن امکان حضور آنان در این کنگره جهانی، سازمان تامین‌ اجتماعی در نظر دارد با پرداخت تسهیلات ۱۲۰‌میلیون ریالی به تعدادی از بازنشستگان و مستمری‌‍‌بگیران، زمینه‌ی حضور این عزیزان را در اربعین سال جاری فراهم آورد.

اسفندیاری افزود: با توجه به تعداد کثیر بازنشستگان و مستمری‌بگیران و از سویی محدودیت منابع تسهیلات و با عنایت به اعتبار در‌نظر‌گرفته‌شده برابر ۲۴۰میلیارد تومان معادل ۲۰‌هزار فقره تسهیلات ۱۲‌میلیون‌تومانی از محل تفاهم‌نامه با بانک رفاه کارگران، سهمیه هر یک از استان‌ها مشخص و ابلاغ شده و ادارات‌کل تامین ‌اجتماعی سراسر کشور با توجه به سهمیه‌بندی اعلام‌شده متناسب با تعداد بازنشستگان، سهمیه‌های کانون‌های مستقر در شهرستان‌ها را تعیین و جهت ثبت‌نام به کانون‌ها منعکس می‌کنند. همچنین در صورت عدم وجود کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران در شهرستان‌ها، ثبت‌نام از طریق شعبه تامین ‌اجتماعی مستقر در همان شهرستان انجام می‌شود. در استان‌های فاقد کانون بازنشستگی استانی، کانون کارگران بازنشسته شهرستان مرکز استان عهده‌دار وظایف خواهد بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین ‌اجتماعی تصریح کرد: ثبت‌نام متقاضیان توسط دفاتر کانون‌های بازنشستگی در سطح استان صورت پذیرفته و کانون‌ها ضمن دریافت تعهدنامه و اخذ برگه تاییدیه ثبت‌نام زائر در سامانه سماح نسبت به تکمیل لیست ثبت‌نام اقدام و مدارک مذکور را جهت قرعه‌کشی به اداره‌کل استان مربوطه ارسال می‌کنند.

اسفندیاری ادامه داد: ادارات‌کل تامین‌ اجتماعی استان‌ها با تشکیل کمیته‌ای متشکل از مدیر‌کل استان، سرپرست شعب بانک رفاه کارگران استان و رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران استان، نسبت به قرعه‌کشی و انتخاب متقاضیان تا سقف سهمیه تعیین‌شده اقدام کرده و اطلاعات مورد‌نیاز را جهت ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه متناسب با سهمیه‌های تعیین‌شده برای کانون‌های شهرستانی، به کانون‌های مزبور ارائه می‌دهند. وی تاکید کرد: تمامی شرایط احراز تعیین‌شده برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از جمله عدم چک برگشتی، عدم اقساط معوق و... در این خصوص نیز صادق بوده و از طریق سامانه مذکور اعمال خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: