کد خبر: ۲۰۵۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۲ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - 31 August 2022
وزیر کشور با بیان اینکه خوشبختانه ناآرامی‌های عراق با دوراندیشی و عقلانیت مسئولان آن کشور رو به برطرف شدن است، گفت: وضعیت در عراق در حال آرام شدن است و امیدواریم وضعیت هرچه زودتر به حالت عادی برگردد و نگرانی های بوجود آمده کاملا مرتفع شود.

بانکداری ایرانی-وزیر کشور با بیان اینکه خوشبختانه ناآرامی‌های عراق با دوراندیشی و عقلانیت مسئولان آن کشور رو به برطرف شدن است، گفت: وضعیت در عراق در حال آرام شدن است و امیدواریم وضعیت هرچه زودتر به حالت عادی برگردد و نگرانی های بوجود آمده کاملا مرتفع شود.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی با بیان این که در حال حاضر مرز هوایی باز است: گفت: امنیت خوبی در این زمینه برقرار است و زائران عتبات عالیات می‌توانند تردد کنند.

وی در مورد مرزهای زمینی و تردد زائران از طریق مرزهای زمینی نیز گفت: صرف اعلام باز شدن مرزهای زمینی از سوی مرزبانی عراق برای ما کافی نیست و ما باید از امنیت و سلامت کامل زائران خود اطمینان حاصل کنیم.

وزیر کشور، با بیان این که در این زمینه با طرف عراقی در حال مذاکره هستیم، خاطرنشان کرد: به محض اطمینان یافتن از برقراری امنیت کامل زائران، تردد از مرزهای زمینی انجام خواهد شد.

وحیدی ادامه داد: موکب ها می‌توانند از مرزها برای استقرار امکانات و تجهیزاتشان عبور کنند، اما مردم عزیز کشور منتظر حصول امنیت کامل باشند و این موضوع اطلاع رسانی می شود.

وحیدی در گفت وگو با «رادیو اربعین» خاطرنشان کرد: اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی با قدرت کار را در حوزه خدمات رسانی دنبال می کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: