کد خبر: ۲۰۵۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - 26 August 2022
سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای ۸ استان پیش‌بینی کرد طی ۵ روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایدار همراه با افزایش نسبی دما روی دهد.

بانکداری ایرانی- سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای ۸ استان پیش‌بینی کرد طی ۵ روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایدار همراه با افزایش نسبی دما روی دهد.

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

طی 2 روز آینده در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

طی 3 روز آینده در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور پدیده غبار باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده برای نوار شرقی و بخش‌هایی از جنوب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

امروز دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج‌فارس مواج خواهند بود.

توصیف سامانه: تداوم بادهای 120 روزه، افزایش شیو فشاری و نفوذ گردو غبار

نوع مخاطره: وزش باد شدید و گردوخاک

منطقه اثر:

جمعه 1401/06/04: خوزستان، ایلام، جنوب غرب لرستان، غرب کرمانشاه، خراسان جنوبی، جنوب شرق خراسان رضوی، شمال سیستان و بلوچستان و نوار شرقی کرمان.

اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال شکستن نهال‌ها و درختان فرسوده، احتمال آسیب به تابلوهای تبلیغاتی، احتمال سقوط اشیا از ساختمان‌های نیمه‌کاره و احتمال اختلال در ناوگان حمل‌ونقل.

توصیه: اجتناب از هرگونه تردد غیرضروری برای افراد سالمند و کودکان در سطح شهر، پرهیز از هرگونه فعالیت‌های ورزشی در فضای باز، عدم پارک خودرو در کنار ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان فرسوده و پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه‌های ذیربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: