کد خبر: ۲۰۵۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - 23 August 2022
سازمان هواشناسی با هشدار وقوع سیلاب ناگهانی در برخی مناطق کشور از جمله تهران توصیه کرد مردم از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

بانکداری ایرانی- سازمان هواشناسی با هشدار وقوع سیلاب ناگهانی در برخی مناطق کشور از جمله تهران توصیه کرد مردم از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، برخی مناطق آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان،‌ جنوب فارس و بوشهر در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

از فردا تا روز جمعه وزش باد شدید در نوار شرقی ادامه داشته و فقط در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر گاهی همراه با رگبار پراکنده روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری خواهیم داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده وزش باد فقط در منطقه زابل ادامه دارد و در اکثر مناطق کشور هوای گرم استقرار خواهد داشت. طی امروز و فردا شرق دریای عمان و نیمه غربی خلیج‌فارس مواج پیش‌بینی شده است..

اثر مخاطره: احتمال صاعقه، احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب به شکل محلی و محدود، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات

توصیه: احتیاط در صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، پرهیز از اتراق در بستر رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد (شمالغربی) و افزایش ارتفاع موج

نوع مخاطره: افزایش وزش باد و ارتفاع موج حداکثر 1.5 متر

منطقه اثر: شمال خلیج فارس و مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و خوزستان

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و تاسیسات دریایی.

توصیه: محدودیت شنا و فعالیت‌های تفریحی، محدودیت در سایر فعالیت‌های دریایی به‌ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و دیگر تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی.

برچسب ها: هواشناسی ، سیلاب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: