کد خبر: ۲۰۵۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - 22 August 2022
اختصاصی بانکداری ایرانی ؛
بانک پاسارگاد در سال جاری مانند هر سال، بر اساس یک برنامه مدون و دقیقی به تحقق پیش بینی‌های خود را محقق کرده و توانسته طی چهارماهه نخست امسال 28 درصد از پیش بینی‌های درآمدی خود را محقق کند .

بانکداری ایرانی- بانک پاسارگاد در سال جاری مانند هر سال، بر اساس یک برنامه مدون و دقیقی به تحقق پیش بینی‌های خود را محقق کرده و توانسته طی چهارماهه نخست امسال 28 درصد از پیش بینی‌های درآمدی خود را محقق کند که با توجه به بدون تکلیف بودن وضعیت تسهیلات‌دهی بانک در سه ماهه نخست هر سال به دلیل بودجه بندی رقم بالایی است.

به گزارش بانکداری ایرانی، بانک پاسارگاد بر اساس عملکرد چهارماهه توانست پیش بینی‌های سالانه خود را بر اساس دوره چهار ماهه پوشش داده و وضعیت مناسبی را رقم بزند.

در سه ماهه نخست امسال بانک پاسارگاد 23 درصد از پیش بینی درآمد سالانه از محل تسهیلات را محقق کرده است. در سال جاری بانک پاسارگاد پیش بینی کرده است که 564 هزار و 574 میلیارد ریال درآمد از محل تسهیلات کسب کند که طی سه ماهه نخست امسال حدود 23 درصد و طی چهارماهه 28 درصد از این مبلغ را پوشش داد؛ چرا که در خرداد 130 هزار میلیارد ریال و در تیرماه 158 هزار میلیارد ریال درآمد از محل تسهیلات کسب کرد.

تحقق پیش بینی بانک پاسارگاد بر اساس برنامه منظم و دقیق
 

این در حالی است که در سه ماهه نخست هر سال بانکها به دلیل تنظیم بودجه سالانه و محدودیت در اعطای تسهیلات در دو ماهه ابتدای سال توان پوشش درامد تسهیلاتی که مهمترین محل درآمد بانکهاست را نداشته و تحقق سود طی سه ماهه ابتدای سال تقریبا غیرممکن است و ابتدای سال همواره مشکلاتی در تحقق عملکرد خود دارند.

بر اساس این گزارش بانک پاسارگاد طی چهارماهه منتهی به 31 تیر 1401 بالغ بر 29 درصد از درامد سپرده‌گذاری ها را پوشش داده است. رقم 17 هزار و 852 میلیارد ریال رقم پیش بینی شده بانک برای درآمد سپرده گذاری بود که در پایان تیرماه مبلغ پنج هزار میلیارد ریال را پوشش داد.

در خرداد امسال بانک توانست 18 درصد از سود سالانه را محقق کند. این میزان از سود 237 ریال از کل سود 1295 ریال سالانه هر سهم بود. ارزش ریالی آن تحقق مبلغ 31 هزار میلیارد ریال در خرداد از مجموع سالانه 169 هزار میلیارد ریالی بود.

بر اساس این گزارش، بانک پاسارگاد در تیرماه امسال مبلغ 158 هزار میلیارد ریال درامد داشته و 123 هزار میلیارد ریال هزینه سپرده پرداخت کرد. یکی از دلایل مناسب بودن رقم هزینه پرداختی بابت سپرده و کسب درآمد خالص 34 هزار میلیارد ریالی به دلیل جمع اوری 772 هزار میلیارد ریال سپرده غیرهزینه زا و ارزان بود.

تحقق پیش بینی بانک پاسارگاد بر اساس برنامه منظم و دقیق
 
علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: