کد خبر: ۲۰۵۲۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - 20 August 2022

یکی از کلیدی‌ترین سیاست‌ها و راهبردهای مهم دولت سیزدهم مردمی‌سازی و همگانی شدن خدمات بیمه‌ای در کشور است. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، مجید بهزادپور که در آیین رونمایی طرح بیمه تکمیلی خادمان سلامت سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه در کنار بخش سلامت و تاکید بر سه جانبه‌گرایی و تعامل با مجموعه‌های وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی می‌تواند دستاوردهای ویژه‌ای را رقم بزند.


رئیس کل بیمه مرکزی، طرح بیمه تکمیلی خادمان سلامت را نوعی الگوسازی برای گروه‌های شغلی و حرفه‌ای دیگر جامعه دانست و اظهار کرد: با اصلاح آیین‌نامه‌های موجود در حوزه بیمه‌های تکمیلی برخی محدودیت‌ها برطرف شده و تلاش برای همگانی‌سازی این رشته بیمه‌ای با قدرت ادامه دارد. رئیس شورای عالی بیمه، تدبیر دو مجموعه شرکت بیمه البرز و سازمان نظام پزشکی را زمینه‌ساز توسعه بیمه‌های تکمیلی درمان در صنوف دیگر دانست و خاطرنشان کرد: اگر تمامی توان و ظرفیت‌های سه حوزه وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و صنعت بیمه در کنار هم قرار گیرد با انتقال ظرفیت‌های موجود مشکلات مردم در این زمینه کاهش خواهد یافت.

مجید بهزادپور با برشمردن مزایای طرح بیمه تکمیلی درمان خادمان سلامت به ایجاد بستر مناسب برای اجرای طرح‌های مشابه تاکید کرد و افزود: سیاستگذاران صنعت بیمه، زمینه دریافت بیمه‌نامه‌های اینچنینی برای سایر تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و صنوف مختلف فراهم شده و به عبارت دیگر اجرای این طرح می‌تواند یک جهش رفاهی را ایجاد کرده و دغدغه‌های آحاد جامعه را برطرف سازد.

بر اساس این گزارش، طرح بیمه تکمیلی خادمان سلامت با تحت پوشش قرار گرفتن افراد در گروه‌های کمتر از۵۰ نفر آغاز می‌شود و خادمان سلامت می‌توانند همراه با افراد تحت تکفل خود با پرداخت رقمی کمتر از ۳‌میلیون ریال در ماه، خود از مزایای این بیمه‌نامه برخوردار شوند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: