کد خبر: ۲۰۵۲۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - 20 August 2022
سفرهای مردمی در یک هفته گذشته در حالی در مقایسه با هفته پیش از آن با کاهش مواجه شده که بیشترین آمار رشد ترددهای بین استانی به بوشهر تعلق گرفته است.

بانکداری ایرانی- سفرهای مردمی در یک هفته گذشته در حالی در مقایسه با هفته پیش از آن با کاهش مواجه شده که بیشترین آمار رشد ترددهای بین استانی به بوشهر تعلق گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته (جمعه ۲۱ تا پنجشنبه ۲۷ مرداد ماه) یک میلیون و ۶۴۴ هزار و ۷۲۸ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته (۱۴ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۱)، با یک درصد کاهش روبه‌رو بوده اما در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته (جمعه ۲۲ تا پنج‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰)، رشد ۷۳ درصدی را تجربه کرده است، البته ۲۷ و ۲۸ مردادماه سال ۱۴۰۰، تاسوعا و عاشورای حسینی بوده و به‌دلیل تعطیلی، حجم تردد بین استانی کاهش داشته است.

بوشهر، رکورددار رشد سفرهای مردمی

همچنین سهم وسایل نقلیه سبک (یعنی خودروهای مردم) در بازه زمانی ۲۱ تا ۲۷ مردادماه، در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، هفت درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۸۵ درصد افزایش داشته است.

بوشهر، رکورددار رشد سفرهای مردمی

در هفته گذشته حدود ۹ میلیون و ۱۸۵هزار پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده‌ که تفاوت چندانی با هفته پیشتر نداشته است. در این میان مبدأ پلاک‌های مشاهده‌شده در محورهای مواصلاتی با سهمی حدود ۲۵ درصد مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده و پس از آن، خودروهایی با پلاک فارس، مازندران و خراسان رضوی در محورهای مواصلاتی کشور و استان‌های دیگر مشاهده شده است.

بوشهر، رکورددار رشد سفرهای مردمی

بیشترین خروج وسایل نقلیه در تهران و البرز در یک هفته گذشته، ۵۲ هزار و ۴۴۴ وسیله و مربوط به پنج‌شنبه ۲۷ مرداد بوده است و وسایل نقلیه با مبدا پلاک تهران و البرز، بیشتر در استان‌های قزوین، قم، مازندران، مرکزی، زنجان و گیلان مشاهده شده‌اند.

بوشهر، رکورددار رشد سفرهای مردمی

همچنین بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندان در یک هفته ۲۱ تا ۲۷ مرداد، ۲۱ هزار و ۷۶۳ وسیله نقلیه مربوط‌به روز پنج‌شنبه بوده و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌ در استان، مربوط‌به استان‌های تهران و البرز، گلستان، خراسان رضوی، ‌ اصفهان و گیلان بوده‌اند. در استان گلستان نیز، بیشترین ورود وسایل نقلیه در این یک هفته، ۱۵ هزار و ۶۲۹ وسیله نقلیه و در روز پنج‌شنبه بوده و استان‌های تهران و البرز، مازندران، قزوین، اردبیل و اصفهان بیشترین سهم را در میان خودروهای غیربومی داشتند.

بوشهر، رکورددار رشد سفرهای مردمی

وضعیت تردد بین استانی (ورود و خروج خوردو) و استان‌های با بیشترین افزایش تردد در کشور نشان می‌دهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته گذشته، استان‌های بوشهر، فارس و اصفهان به ترتیب ۱۷، ۱۲ و ۱۱ درصد افزایش تردد داشته‌اند، در حالی که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، سفرهای جاده‌ای در استان‌ خراسان شمالی ۱۳۰ و در استان‌های گیلان و قم ۱۲۰ درصد رشد یافته است.

بوشهر، رکورددار رشد سفرهای مردمی

همچنین ترددهای بین استانی در استان‌های گیلان هفت و در همدان و زنجان هشت درصد در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته کاهش داشته که بیشترین کاهش تردد را تجربه کرده‌اند. در حالی که کمترین افزایش تردد ورود و خروج نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، مربوط به استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان و کردستان به ترتیب با ۳۵، ۲۳ و ۱۲ درصد بوده است.

 

بوشهر، رکورددار رشد سفرهای مردمی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: