کد خبر: ۲۰۵۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022
شارجه (سومین شهر بزرگ و پرجمعیت امارات) چارچوبی قانونی برای پروژه خانه‌های تعطیلات خود راه‌اندازی کرده است که به ساکنان اجازه می‌دهد خانه‌ها را به گردشگران و بازدیدکنندگان اجاره دهند.

بانکداری ایرانی-شارجه (سومین شهر بزرگ و پرجمعیت امارات) چارچوبی قانونی برای پروژه خانه‌های تعطیلات خود راه‌اندازی کرده است که به ساکنان اجازه می‌دهد خانه‌ها را به گردشگران و بازدیدکنندگان اجاره دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزنس، بر اساس این برنامه، خانه‌ها تحت یک پایگاه داده یکپارچه ثبت می‌شوند و منبع درآمد جدیدی را که توسط دولت شارجه به رسمیت شناخته شده است در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

خالد جاسم المدفا، رئیس اداره بازرگانی و توسعه گردشگری شارجه گفت: «از طریق پروژه خانه‌های تعطیلات گردشگری شارجه، ما به دنبال به حداکثر رساندن تجربه بازدیدکنندگان و اطمینان از استانداردهای طبقه‌بندی با کیفیت بالا و ارائه گزینه‌های اضافی برای اقامت در سرتاسر امارت شارجه هستیم».

وی گفت: چارچوب جدید به تنوع بخشیدن به منابع رشد بخش مهمان‌نوازی کمک خواهد کرد.

طبق آمار ارائه شده، بیش از ۳۰۰ خانه برای تعطیلات در شارجه وجود دارد و در مجموع ۱۵۰ خانه تعطیلات در سال اول این پروژه ثبت و مجوز خواهند گرفت.

به صاحبان خانه‌های تعطیلات سه ماه فرصت داده می‌شود تا مراحل مستندسازی را تکمیل کنند و واحدهای مسکونی به صورت چرخشی و به طور منظم قابل اجاره هستند.

گردشگری در سرتاسر امارات متحده عربی به دنبال کاهش سرعت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در حال افزایش است.

تردد مسافران در فرودگاه شارجه در نیمه اول سال بیش از دو برابر شد. این شرکت در مجموع ۴۱هزار و ۱۸۹ سفر هوایی در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ثبت کرده است، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۲۱هزار و ۷۰۹ بود.

شارجه در اوایل سال جاری ارائه پروژه‌های گردشگری جدید از جمله پارک سافاری و باغ‌های معلق در منطقه مرکزی امارت را نیز اعلام کرد.

برچسب ها: امارات ، دبی ، شارجه ، درآمد ، گردشگری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: