کد خبر: ۲۰۵۰۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 August 2022
یکی از مشکلات صنعت بیمه ایران، فقدان وجود یک رویه ثابت در زمان پرداخت خسارت‌های بیمه‌شدگان است. به شکلی که اختلاف فاحشی بین مبلغ خسارت و فرآیند پرداخت آن در میان شرکت‌های بیمه‌ای مختلف وجود دارد.

بسیاری از شرکت‌های بیمه در زمان پرداخت خسارت‌، مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کنند و تفاوت زیادی بین عملکرد آنها در این زمینه وجود دارد.


به گزارش بانکداری ایرانی، یکی از مشکلات صنعت بیمه ایران، فقدان وجود یک رویه ثابت در زمان پرداخت خسارت‌های بیمه‌شدگان است. به شکلی که اختلاف فاحشی بین مبلغ خسارت و فرآیند پرداخت آن در میان شرکت‌های بیمه‌ای مختلف وجود دارد. مشکلی که محمد مصدق، معاون اول قوه قضاییه نیز به آن اشاره کرده است.

 مشکلات پرداخت خسارت بیمه‌ها، در حال حاضر که بسیاری از مردم با خسارت‌های ناشی از سیل‌های اخیر دست و پنجه نرم می‌کنند، بیش از پیش در مرکز توجه قرار دارند.

امروزه مردم تمایل دارند به سریع‌ترین و ساده‌ترین شکل ممکن، خدمات بیمه‌ای خود را دریافت کنند. این موضوع، هم در زمان صدور بیمه‌ نامه و هم در زمان پرداخت خسارت‌ها مطرح است. در زمینه خدمات بیمه‌ای، رضایت مالی مشتریان و مبلغ خسارت دریافتی آنها بسیار اهمیت دارد. همچنین رسیدگی به شکایات در حوزه مشتری‌مداری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 شرکت‌های بیمه در هنگام بازاریابی، جذب مشتری را با نهایت تکریم انجام می‌دهند. اما متاسفانه در حوزه پرداخت خسارت، معمولا تکریم ارباب رجوع انجام نمی‌شود و سرعت پرداخت خسارت‌ها به اندازه کافی نیست.

برخی شرکت‌ها در این زمینه ضعف دارند و مدارک متعدد و غیرضروری را برای پرداخت خسارت طلب می‌کنند. به علاوه در بعضی از موارد، بیمه شدگان باید برای دریافت خسارت، مدت زمان زیادی را در صف انتظار سپری کنند.

اگر شرکت‌های بیمه این اشکالات را برطرف کنند، می‌توانند مشتریان بیشتری جذب کنند. این افزایش مشتریان نیز به معنی رشد سود صنعت بیمه خواهد بود. در سمت دیگر نیز رضایت مشتریان این صنعت جلب خواهد شد

برچسب ها: صنعت بیمه ، خسارت ، بیمه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: