کد خبر: ۲۰۴۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - 31 July 2022
با توجه به همبستگی بالای روند سکه به تغییرات دلار آزاد، روز شنبه بهای این مسکوک گرانبهای داخلی نیز عمدتا در سطوح زیر 15 میلیون تومان داد و ستد شد.

روز شنبه قیمت‌‌ها در بازار طلا و سکه نیز همانند روزهای اخیر کم‌نوسان بود. قیمت سکه امامی و نرخ دلار در بازار آزاد رفتار مشابهی را نشان می‌دهند.

با توجه به همبستگی بالای روند سکه به تغییرات دلار آزاد، روز شنبه بهای این مسکوک گرانبهای داخلی نیز عمدتا در سطوح زیر 15 میلیون تومان داد و ستد شد.

اما گفتنی است که بهای سکه یاد شده برای مقاطعی نیز در بالای سطح مذکور قرار گرفت. بر این اساس سکه امامی روز گذشته در قیمت 14 میلیون و 990 هزار تومان معامله شد. گفته می‌شود که بازار دلار و سکه شاهد مقاومت شدید در برابر رشد قیمت‌‌ها هستند و در صورت انتشار اخبار منفی از برجام یا سهل‌انگاری سیاستگذاران بازار این احتمال تقویت می‌شود که قیمت‌‌ها در مسیر رشد قرار بگیرند و در سطوح بالایی تثبیت شوند تا هم‌سطح با انتظارات تورمی شوند.

سایه تورم رکودی بر قیمت طلا


افزایش قیمت طلا در هفته گذشته پس از آن اتفاق افتاد که وزارت بازرگانی آمریکا روز پنج‌شنبه گزارش داد که تولید ناخالص داخلی ایالات متحده پس از کاهش 6/ 1 درصدی تولید ناخالص داخلی سه ماه اول، 9/ 0 درصد در سه ماه دوم افت داشته است. به‌طوری که اقتصاد ایالات متحده از لحاظ فنی وارد رکود شد.

لذا طلا بهترین هفته خود را در پنج ماه گذشته با عملکرد مثبت 2/ 2 درصدی ثبت کرد و کار خود را در قیمت 1765 دلار به پایان رساند.

تحلیلگران تکنیکال بر این باور هستند که اگر شاخص دلار و بازده اوراق قرضه به دلیل رکود تورمی از پیش‌بینی‌‌های صورت گرفته برای افزایش ملایم‌‌تر نرخ بهره توسط فدرال رزرو، تا پایان سال عقب‌نشینی کنند، ممکن است این فلز گرانبها تا 1800 دلار افزایش قیمت را تجربه کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: