کد خبر: ۲۰۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۲ - ۲۵ تير ۱۴۰۱ - 16 July 2022
در پی انتشار اخباری مبنی بر اجاره کارت بانکی هموطنان توسط برخی از کلاهبرداران و سودجویان و مشاهده موارد متعدد اعمال مجرمانه، بانک دی به مشتریان خود هشدار داد.

در پی انتشار اخباری مبنی بر اجاره کارت بانکی هموطنان توسط برخی از کلاهبرداران و سودجویان و مشاهده موارد متعدد اعمال مجرمانه، بانک دی به مشتریان خود هشدار داد.


در پی اعلام خبر انسداد و غیرفعال شدن برخی از حساب‌‌‌های بانکی هموطنان توسط پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی، معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا، گفت: به دنبال بروز پدیده اجاره کارت بانکی هموطنان توسط برخی از کلاهبرداران و سودجویان و مشاهده موارد متعدد کلاهبرداری توسط کارت‌های اجاره‌ای، در حال حاضر با هماهنگی ایجاد شده میان پلیس فتا، قوه قضائیه و بانک مرکزی افراد مجرم شناسایی می‌‌‌شوند و با هماهنگی این دستگاه‌ها این دسته از حساب‌‌‌ها مسدود می‌شوند. وی افزود: بیش از ۹۰‌درصد کارت‌‌‌هایی که اجاره داده می‌شوند برای مقاصد مجرمانه از جمله شرط‌‌‌‌‌‌بندی و قمار، کلاهبرداری در حوزه رمزارز و کلاهبرداری در حوزه خرید و فروش آنلاین است.

وی با تاکید براینکه چیزی به عنوان اجاره کارت بانکی نداریم، تصریح کرد: اگر کسی کارت بانکی‌‌‌اش را اجاره می‌دهد و مطمئن باشد که از کارت وی برای مقاصد مجرمانه استفاده می‌شود، اولین کسی که مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد مالک حساب است و در برخی موارد باید تمام خسارت مالباخته را خودش پرداخت کند. در این راستا روابط عمومی بانک دی در راستای صیانت از حقوق مشتریان خود، اطلاعیه‌ای به شرح ذیل منتشر کرد: نظر به اینکه واگذاری ابزار برداشت از قبیل شماره حساب، کارت، رمز اینترنت بانک و تلفنبانک و… بر اساس قوانین و مقررات به اشخاص ثالث ممنوع بوده و مسوولیت حقوقی و کیفری ناشی از هرگونه تراکنش حساب بانکی توسط غیر، بر عهده صاحب حساب است از تمامی مشتریان درخواست می‌شود در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب شخصی خود، هوشیاری لازم را به عمل آورده و مراقب فریب سوداگران و سودجویان باشند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: