کد خبر: ۲۰۴۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۱۱ تير ۱۴۰۱ - 02 July 2022
رئیس بانک مرکزی بریتانیا هشدار داد که در بحبوحه بحران انرژی، تورم بالا بر بریتانیا بیش از هر کشور بزرگ دیگری تاثیر منفی خواهد گذاشت.

فارس : رئیس بانک مرکزی بریتانیا هشدار داد که در بحبوحه بحران انرژی، تورم بالا بر بریتانیا بیش از هر کشور بزرگ دیگری تاثیر منفی خواهد گذاشت.

به گزارش رای‌الیوم، «اندرو بیلی» رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت که احتمال می‌‌رود، اقتصاد بریتانیا در نتیجه شوک قیمت انرژی که تمام اقتصادهای اروپایی با آن مواجه شده‌‌اند، زودتر از دیگر کشورها ضعیف می‌شود. او افزود: مشکل در بریتانیا به دلیل میراث ساختاری به جا مانده از همه‌‌گیری کرونا در بازار کار تشدید شده است، به‌طوری که شرکت‌ها از کمبود کارگر رنج می‌‌برند.


او روز چهارشنبه در کنفرانس بانک مرکزی اروپا در سینترا پرتغال، گفت: متاسفانه در اواخر امسال افزایش دیگری در نرخ تورم در بریتانیا رخ خواهد داد و من فکر می‌‌کنم احتمال دارد که اقتصاد انگلیس زودتر و شدیدتر از سایر کشورها ضعیف شود. جنگ روسیه در اوکراین منجر به افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی و مواد غذایی در اروپا شده است. افزایش تورم در انگلیس در ماه مه گذشته به ۱/ ۹ درصد رسید که در ۴۰ سال گذشته بی‌‌سابقه بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: