کد خبر: ۲۰۴۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۰۴ تير ۱۴۰۱ - 25 June 2022

بازار طلا و سکه طی معاملات هفته اخیر توانست عملکرد مثبت 78/ 2‌درصدی را به ثبت برساند. پس از اعمال سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی به منظور کنترل روند صعودی نرخ ارز، رشد سکه نیز همپای دلار متوقف شد. اما با این حال بازار با مقاومت شدید معامله‌‌‌گران در برابر افت قیمت‌ها مواجه بود. به طوری که هفته گذشته با وجود داد‌و‌ستدهای محدود تمایلات صعودی به کمک هیجان‌سازی و تقاضای کاذب دلالان شکل گرفت و بهای این فلز گرانبهای داخلی تا میانه کانال 15‌میلیون تومان حرکت کرد.

بر این اساس سکه امامی معاملات خود را در سطح 15‌میلیون و 550‌هزار تومان به پایان رساند. برخی از کارشناسان این حوزه بر این باور هستند که با توجه به مدیریت بازار ارز توسط بانک مرکزی پیش‌بینی می‌شود قیمت سکه و طلا نه تنها افزایش زیادی نداشته باشد بلکه روند ملایمی در پیش بگیرد.

 

بازار طلای جهانی
طلا زیر منگنه فدرال‌‌‌رزرو
قیمت طلا روز جمعه در بازار جهانی ابتدا مسیر کاهشی را دنبال و دومین کاهش متوالی خود را تجربه کرد. زیرا نگرانی‌ها از افزایش شدید نرخ بهره از سوی فدرال رزرو بر تقاضای این فلز گرانبها تاثیر گذاشت. اما در میانه بازار با تضعیف شاخص دلار رنگ سبز مجددا به قیمت‌ها بازگشت. به طوری که هر اونس طلا روز گذشته در زیر سطح 1830 دلار و (تا ساعت 16) به قیمت 1826 دلار و 18 سنت مورد معامله قرار گرفت.

به عقیده برخی از تحلیلگران طلا در کوتاه‌‌‌مدت آسیب‌‌‌پذیر به نظر می‌رسد و ممکن است معاملات هفته آتی با تمایلات نزولی انجام شود. علاوه بر این در حال حاضر نگاه‌‌‌های سرمایه‌گذاران به سمت افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه جولای و به دنبال آن چند افزایش نیم واحدی دیگر متمایل شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: