کد خبر: ۲۰۴۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۰۲ تير ۱۴۰۱ - 23 June 2022
سودمنتهی به دوره خردادماه ۱۴۰۱ صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر معادل ۲۱.۰۲درصد برای دوره ماندگاری یک ماه کامل به حساب سرمایه گذاران واریز شد.

سودمنتهی به دوره خردادماه ۱۴۰۱ صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر معادل ۲۱.۰۲درصد برای دوره ماندگاری یک ماه کامل به حساب سرمایه گذاران واریز شد.

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر به عنوان بزرگترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت و با پیش‌بینی سود است که از سال 1390 با مدیریت شرکت تأمین سرمایه تمدن و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت می‌کند و در مقاطع ماهانه سود به سرمایه گذاران خود پرداخت می کند.


در حال حاضرصندوق گنجینه زرین شهربه عنوان یکی از بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کشور است که کل خالص ارزش دارایی های این صندوق به بیش از 48هزارو 400میلیارد تومان رسیده است.
صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت اکثر وجوه خود را صرف خرید اوراق با درآمد ثابت نظیراوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق بهادار رهنی و یا سپرده های بانکی و گواهی سپرده های بانکی می کنند.


صندوق‌های درآمدثابت عمده‌ی دارایی‌های خود را در اوراق با درآمدثابت و سپرده بانکی(حداقل 70 درصد) و مابقی را در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند. با توجه به نوع سرمایه‌گذاری، این صندوق‌ها برای افرادی مناسب هستند که ریسک‌گریز بوده و مایل هستند دریافتی دوره‌ای به عنوان سود داشته باشند.


در این صندوق‌ها با توجه به اینکه سود سپرده بانکی و اوراق مشارکت نوسان کمی دارد، حدود سود ثابت می‌باشد، اما در هرماه با توجه به نوسانات سهام صندوق تغییرات محدودی در سود تقسیم شده می‌تواند وجود داشته باشد. سود صندوق در انتهای هردوره، با توجه به بازده‌ی سرمایه‌گذاری‌های صندوق مشخص می‌شود.
مزیت صندوق‌های درآمد ثابت نسبت به سپرده‌های بانکی، سود نسبتا بالاتر و محاسبه‌ی روزشمار می‌باشد، بدین معنی که برای مثال حتی اگر شخصی نصف یک دوره را هم در صندوق باشد، سود آن مدت را متناسب با روزهای ماندگاری دریافت می‌کند برخلاف سپرده‌های بانکی که شخص برای دریافت سود باید کل ماه را درصندوق باشد.


در صندوق‌های درآمدثابت ارزش اسمی هرواحد 100،000 تومان می‌باشد، با سود سازی صندوق در طول دوره ارزش هرواحد اضافه می‌شود و برای مثال در انتهای ماه به 101،700 تومان می‌رسد. در نتیجه 1،700 تومان به عنوان سود بین سرمایه‌گذاران توزیع شده و مجددا از ابتدای ماه بعدی قیمت هرواحد 100،000 تومان شده و این چرخه به صورت دوره‌ای ادامه پیدا می‌کند.


برای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر لازم است سرمایه گذاران در پرتال اولین مرکزسرمایه گذاری آنلاین کشورibshop ثبت نام کرده کرده وپس از دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نمایند.
همچنین سرمایه گذاران جهت سرمایه‌گذاری در صندوق گنجینه زرین شهرمی توانندبه تمامی شعب سوپر مارکت های مالی شرکت تامین سرمایه تمدن در سراسرکشور مراجعه نمایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: