کد خبر: ۲۰۴۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۰۱ تير ۱۴۰۱ - 22 June 2022
کارشناس سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای گرم در اغلب نقاط کشور خبر داد و گفت: از اواسط روز پنجشنبه دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از شمال غرب کاهش خواهد یافت.

بانکداری ایرانی- کارشناس سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای گرم در اغلب نقاط کشور خبر داد و گفت: از اواسط روز پنجشنبه دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از شمال غرب کاهش خواهد یافت.

«فریبا گودرزی» امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت آب و هوا اظهار کرد: امروز هوای گرم در شمال و جنوب کشور حاکم است، اما از فردا روند کاهش دما به مدت کوتاه در بخش‌هایی از کشور رخ می‌دهد.

وی گفت: طی امروز در ایلام و غرب خوزستان وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و در بخش هایی از مرکز کشور نیز پدیده ریزگرد مشاهده خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: این شرایط روزهای امروز و فردا در بخش‌هایی از مرکز و نیمه غربی کشور پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی بیان کرد:‌ از امروز همچنین شرایط برای شکل‌گیری توده گرد و خاک در همسایه شرق ایران فراهم است و پیش‌بینی می‌شود نفوذ توده گرد و غبار در نوار غربی را با منشا ورود ریزگرد از سوریه داشته باشیم که سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد شود.

به گفته وی، امروز همچنین در استان‌هایی نظیر آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان بارش رگباری باران پیش بینی شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: